- Reklama -

Vše co je dobré vědět o cestovním pojištění

Už jste četli?

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....

Je možné získat půjčku i v případě záznamu v registru?

Mnoho lidí hledá způsob, jak získat hypotéku nebo úvěr i v případě, že je jejich jména zapsáno v registru dlužníků. A...

Každá cesta do zahraničí s sebou nese jedno velké riziko: Nikdy nevíte, co se vám přihodí. I vám se může stát, že budete potřebovat lékařské ošetření. Pokud budete mít řádné cestovní pojištění, můžete být relativně v klidu, protože za vás pojišťovna náklady spojené s ošetřením uhradí. V opačném případě se připravte, že budete muset sáhnout pěkně hluboko do kapsy. Chystáte se mimo ČR a nevíte si s pojištěním rady? Poradíme, jak a kde sjednat to nejvýhodnější pro vás.

Charakter pojistky a výše léčebných výloh

Výhodné cestovní pojištění je jen tehdy, odpovídá-li charakteru vaší cesty. Nikdy proto pojištění nevybírejte jen na základě ceny. V první řadě musíte správně vybrat destinaci a poté takovou pojistku, která se vztahuje na aktivity, kterým se na cestách budete věnovat. Důležité je to hlavně ve chvíli, kdy odjíždíte za sportem. Některé druhy sportů definují pojišťovny jako rizikové a je třeba se kvůli nim připojistit. Dokonalou představu o možných variantách pojištění udávají tyto srozumitelné tarify cestovního pojištění.

U každé pojistky hrají největší roli léčebné výlohy. Pro cesty po Evropě je standardní výše 5 000 000 Kč, do ostatních zemí 2 000 000 Kč. Léčebné výlohy jsou vyjádřením částky, kterou pojišťovna zaplatí v případě, dojde-li k pojistné události. U cestovního pojištění je pojistnou událostí například: Ošetření u lékaře, transport do nemocnice, pobyt v nemocnici apod.

Jaké složky by mělo pojištění mít?

Kromě běžných lékařských ošetření by mělo být součástí i úrazové pojištění. Vhodným doplňkem je pojištění zavazadel (kryje vás v případě, když dojde ke ztrátě, poničení či úplnému zničení vašich zavazadel) a také pojištění odpovědnosti. To se vyplatí v případě, když druhé osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku (více o něm zde).

Kde nejvýhodněji?

Cenově nejvýhodnější je sjednání cestovního pojištění onlajn. Kromě peněz ušetříte i čas. Pojištění přes internet zařídíte jen za několik málo minut.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -