- Reklama -

Přemýšlíte nad rekonstrukcí? S sebou nese řadu nevýhod, tak pozor

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...
admin
+ěš

Řada lidí si pokládá otázku, jestli mají starou trouchnivějící nemovitost rekonstruovat nebo jestli mají přistoupit k demolici. I když se zdá být rekonstrukce méně bolavým řešením, stejně je v mnoha případech daleko výhodnější demolice. Podívejme se však na rekonstrukci trochu z blízka a prozraďme si její nevýhody, i když si jich zprvu nikdo nevšímá. 

Mnozí lidé nechtějí ani slyšet o tom, že je možné danou nemovitost zbourat a postavit na jejím místě novou novostavbu, která by byla daleko kvalitnější. Pro řadu z nás jsou konkrétní nemovitosti spojené s dětstvím, a tak raději budou investovat do rekonstrukce. Právě tito lidé nevidí nevýhody týkající se rekonstrukce, vidí jenom možnost zachránit starý dům. 

Podívejme se proto na rekonstrukci z trochu jiného pohledu, a sice z pohledu toho, který většina lidí nevnímá. Podívejme se konkrétně na nevýhody rekonstrukce, na které můžeme nejen finančně doplatit. 

Nevýhody rekonstrukce

  • Dispozice místností
  • Zchátralý technický stav
  • Plísně

Více o nevýhodách rekonstrukce

Staré domy, které chceme rekonstruovat, se mnohdy na rekonstrukci nehodí a je lepším řešením přejít rovnou k demoličním pracím. K nevýhodám bychom mohli zařadit například to, že i když budeme rekonstruovat dům, stejně to bude zbytečné z důvodu špatného, mnohdy až zchátralého technického stavu budovy. Zchátralé jsou především staré nemovitosti, které opravdu ani rekonstrukce nespasí a případná rekonstrukce bude jenom vyhozením peněz. 

Stejně tak se nemovitost nezbaví plísní, když se bude rekonstruovat. Plísně jsou zdraví škodlivé a mnozí z nás s nimi nikdy nevyhrají boj.

Často je nevyhovující i dispozice místností. Pokud vám u starého domu vadí rozmístění jednotlivých místností, bylo by nesmyslem, kdybyste se rozhodli danou nemovitost rekonstruovat. Daleko lepší (a často i výhodnější) možností je přistoupit na demolici, díky které budete moct rozestavět místnosti přesně podle svého vlastního gusta.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -