- Reklama -

Přemýšlíte nad rekonstrukcí? S sebou nese řadu nevýhod, tak pozor

Už jste četli?

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....

Je možné získat půjčku i v případě záznamu v registru?

Mnoho lidí hledá způsob, jak získat hypotéku nebo úvěr i v případě, že je jejich jména zapsáno v registru dlužníků. A...
admin
+ěš

Řada lidí si pokládá otázku, jestli mají starou trouchnivějící nemovitost rekonstruovat nebo jestli mají přistoupit k demolici. I když se zdá být rekonstrukce méně bolavým řešením, stejně je v mnoha případech daleko výhodnější demolice. Podívejme se však na rekonstrukci trochu z blízka a prozraďme si její nevýhody, i když si jich zprvu nikdo nevšímá. 

Mnozí lidé nechtějí ani slyšet o tom, že je možné danou nemovitost zbourat a postavit na jejím místě novou novostavbu, která by byla daleko kvalitnější. Pro řadu z nás jsou konkrétní nemovitosti spojené s dětstvím, a tak raději budou investovat do rekonstrukce. Právě tito lidé nevidí nevýhody týkající se rekonstrukce, vidí jenom možnost zachránit starý dům. 

Podívejme se proto na rekonstrukci z trochu jiného pohledu, a sice z pohledu toho, který většina lidí nevnímá. Podívejme se konkrétně na nevýhody rekonstrukce, na které můžeme nejen finančně doplatit. 

Nevýhody rekonstrukce

  • Dispozice místností
  • Zchátralý technický stav
  • Plísně

Více o nevýhodách rekonstrukce

Staré domy, které chceme rekonstruovat, se mnohdy na rekonstrukci nehodí a je lepším řešením přejít rovnou k demoličním pracím. K nevýhodám bychom mohli zařadit například to, že i když budeme rekonstruovat dům, stejně to bude zbytečné z důvodu špatného, mnohdy až zchátralého technického stavu budovy. Zchátralé jsou především staré nemovitosti, které opravdu ani rekonstrukce nespasí a případná rekonstrukce bude jenom vyhozením peněz. 

Stejně tak se nemovitost nezbaví plísní, když se bude rekonstruovat. Plísně jsou zdraví škodlivé a mnozí z nás s nimi nikdy nevyhrají boj.

Často je nevyhovující i dispozice místností. Pokud vám u starého domu vadí rozmístění jednotlivých místností, bylo by nesmyslem, kdybyste se rozhodli danou nemovitost rekonstruovat. Daleko lepší (a často i výhodnější) možností je přistoupit na demolici, díky které budete moct rozestavět místnosti přesně podle svého vlastního gusta.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -