- Reklama -

Nerozpustná jablečná vláknina

Už jste četli?

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...

Hledáte novou práci? Sledujte hodnocení firem

Hodnocení firem se stává důležitým ukazatelem na trhu práce. Už nestačí jen poskytnout lidem zdroj obživy. Dnes stále více...

Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Na jejich cestě jim může pomoci nový edukační web tloustneme.cz. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se...

Víte o tom, že doporučená denní dávka vlákniny je 30 gramů? Někteří to možná tušili, nicméně je jen opravdu málo těch, kdo tuto doporučeno dávku dodržují. Samozřejmě nedáváme všechny do jednoho pytle. Někteří z nás si uvědomují, jak je důležité se starat o své zdraví a podle toho se také řídí. Do toho bez debat také patří již zmíněná správná dávka vlákniny. Co to ovšem vláknina je? Jedná se o látku, která je bobtnavá a váže na sebe vodu. Vláknina je vyzdvihována také díky svému mnohanásobnému očistnému efektu. Pokud si uvědomujete, že do svého těla nedostáváte potřebné množství vlákniny, můžete to změnit například na specializovaném internetovém obchodě na adrese mybodystore.cz.

Rozpustná či nerozpustná?

Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou. My se ovšem budeme bavit především o nerozpustné vláknině. Ta zjednodušeně řečeno funguje jako střevní kartáč. Nejúčinnější je ovšem ve své přirozené podobě. Co to znamená? Že pokud vlákninu různým způsobem vaříme, dusíme, či jinak zpracováváme, ztrácí svou efektivitu a na místo toho se z ní stává rozbředlá hmota a neodvádí už takovou práci, jakou by měla. Vlákninu v té nejlepší formě můžete najít například v našem českém ovoci. Například v jablku. Právě nerozpustná jablečná vláknina je jednou z těch nejlepších forem vlákniny, kterou můžeme vašemu tělu dodat. Kromě toho jablka obsahují nižší podíl glukózy než ostatní ovoce. Hodí se tak například i pro diabetické pacienty, neboť nijak zásadně nezvyšují hladinu krevního cukru.

Pokud patříte k těm, kteří si uvědomují nedostatečný přísun vlákniny do svého těla a chtějí s tím něco udělat, jsou jednou z rozumných možností doplňky stravy. Seznámit se s nimi můžete například na specializovaném internetovém obchodě, který najdete například na My body store. Právě tento internetový obchod, je zaměřen na zdravou a sportovní výživu, ve kterém si zaručeně vybere i ten nejnáročnější zákazník.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -