- Reklama -

Jak vybrat herní monitor

Už jste četli?

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno...
admin
+ěš

Při výběru monitoru se často nakupující nechají zmást parametry, které zase tak důležité nejsou. U toho herního to pak platí obzvláště. Co vše by tedy správný herní monitor měl mít a co naopak není úplně podstatné?

Použitá technologie

LCD monitory se řadí v současné době k naprostému standardu a najdete je u většiny počítačů. Méně běžnou technologií jsou OLED obrazovky. Klasické CTR monitory se v současné době až na výjimky již téměř na žádném stole neuvidíte. Jedná se o typ výrobku, který v porovnání s LCD v čase zastaral.

IPS versus TN

V rámci segmentu LCD monitorů se setkáte typicky se dvěma zobrazovacími technologiemi. Starší TN poskytuje vysoký jas, rychlou odezvu, navíc je poměrně levná. Chceme-li ale LCD monitor na hry, určitě se nám vyplatí sáhnout po kvalitnějším IPS panelu. Očekávat od něj můžete věrnější podání barev a dostatečně široké pozorovací úhly.

Velikost

Velikost monitoru je definovaná jeho úhlopříčkou a stanovuje se v palcích. Platí samozřejmě, že větší monitor vám poskytne více pohodlí, protože tolik nezatěžuje oči. Rovněž si ale musíme uvědomit, že s velikostí roste i pořizovací cena.

Nevyhnutelně budete stejně tak limitovaní fyzickým místem. Pokud si to můžete dovolit a monitor se vám na stůl vejde, dá se říct, že pro pohodlné hraní her (ale ocení jej i třeba grafici) se dá použít monitor o velikosti 28 až 32″.

Rozlišení

Rozlišení je alfou a omegou monitorů. Standardem u větších současných herních LCD monitorů je alespoň Full HD. U obrazovek od velikosti přibližně 27″ už vám ale nemusí stačit a je potřeba volit rozlišení vyšší. Důvodem, který zatím stále brání masovému rozlišení 4K, je opět hlavně cena.

Konkrétní rozlišení se udává v bodech neboli pixelech. Pro představu: Nejběžnější sedmnáctipalcové monitory používají zpravidla rozlišení 1280 x 1024 bodů. Na příkladu konkrétních čísel je nutné si ukázat jedno specifikum LCD obrazovek.

Skutečné rozlišení totiž musí odpovídat tomu, které máme nastavené. Pokud rozlišení změníme, obraz si technologie v podstatě přepočítá. Výsledkem pak ale může být neostré zobrazení, což je poznat hlavně na písmu. 

Pořizovací cena

Jak vyplynulo z náhledu na parametry jednotlivých produktů, cena je také zásadním faktorem. Nový monitor splňující náročné požadavky hráče bude dražší. Přesto se k určitému kompromisu mezi cenou a výkonem dostat můžeme.

Řešením jsou monitory repasované. Pořizovací cena bývá výrazně nižší, až o 70 % oproti novému modelu. I na použitý produkt dostáváte záruku, a to ve zkrácené délce 12 měsíců.

Repasované herní monitory pocházejí z předváděcích akcí nebo leasingů, často se jedná o zboží vrácené v zákonné lhůtě. Použité LCD monitory jsou proto plně funkční a aby se zcela předešlo riziku, že zboží není v dobrém stavu, samozřejmě procházejí před prodejem testováním.

Ušetřete i vy nákupem repasovaného herního monitoru na stránkách www.incomputer.cz

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na váš domov z výšky nebo...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno řešení, které potěší nejednoho chlapa....

Mini fotopast aneb spolehlivý strážce rekreačních chat

Svou chatu máte rádi, jezdíte na ní pravidelně během sezony užívat si víkendy nebo jiné dny pracovního klidu. Nejen v dnešní době je...

Lidská odpovědnost nezná hranice

Čím se člověk liší od zvířete? Žádný strach, nepíšeme pro vás novou encyklopedii, nýbrž cílíme pouze jediným směrem. Člověk je schopen citů, emocí, lásky...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -