- Reklama -

Není čeho se bát, stačí na ně jít chytře!

Už jste četli?

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno...
admin
+ěš

Ještě před několika lety se lidé nebankovních půjček obávali jako čert kříže. Na českém trhu se totiž pohybovala řada podvodníků, kteří dohnali spoustu klientů do dluhové pasti, a ve výsledku se za spolehlivé poskytovatele úvěrů považovaly pouze banky. Novela zákona o spotřebitelském úvěru však vše změnila. Úvěrové společnosti nyní nemohou fungovat bez licence od České národní banky a i samotné podmínky poskytování úvěrů se zpřísnily, díky čemuž je půjčování bezpečnější než kdy dříve.

Hlavní výhoda nebankovních půjček spočívá především v jejich snadné dostupnosti. Nebankovní poskytovatelé totiž při prověřování žadatelů nemají tak vysoké nároky jako banky, díky čemuž dokáží oslovit mnohem širší klientelu. Na rozdíl od bank také poskytují celé spektrum produktů, které řeší nejrůznější finanční situace, od nečekaných výdajů až po zařizování či rekonstrukci domácnosti.

Dokonalý produkt pro každou situaci

Velice specifickým produktem, který od žádné banky jen tak nedostanete, jsou například rychlé půjčky. Většinou nebývají vyšší než pět tisíc, a tak slouží primárně jako náhrada finanční rezervy, když lidé potřebují zaplatit nějaký nečekaný výdaj nebo jednoduše nevycházejí s výplatou. S jejich rychlým vyřízením však přichází i brzké datum splatnosti, takže se vyplatí jen tehdy, kdy si je člověk stoprocentně jistý, že půjčku dokáže zaplatit. V případě zpoždění ho totiž čekají nemalé poplatky, se kterými se půjčka dost prodraží.

Pokud se člověk chce vyhnout tomu, že by se musel svému nadřízenému v práci svěřovat s tím, že potřebuje úvěr, opět najde odpověď v nebankovním sektoru. Mohla by mu totiž pomoci takzvaná půjčka bez dokládání příjmů, se kterou se vyřizování oficiálního potvrzení o příjmech spolehlivě vyhne. I tak ale musí počítat s tím, že si jej vybraný poskytovatel prověří, jen k tomu třeba využije historii pohybů na vašem bankovním účtu.

Na své si přijdou i “problémoví” klienti

Velmi oblíbeným druhem úvěrových produktů jsou také půjčky bez nahlížení do registru. Opět se jedná o název, který je tak trochu zavádějící, jelikož zmíněná novela zákona uděluje všem poskytovatelům povinnost do registrů za všech okolností nahlížet. Nebankovní společnosti však bývají při jeho kontrole o něco shovívavější, a tak půjčku obvykle schválí i někomu, kdo už nějaký úvěr má nebo ke svým závazkům v minulosti nepřistupoval zrovna zodpovědně.

Tady je však potřeba na přístupu zapracovat. Spousta lidí se totiž snaží, jak se říká, vytloukat klín klínem – zkrátka si půjčují na to, aby zaplatili své stávající dluhy. Každá půjčka však něco stojí, a tak přirozeně dochází k efektu sněhové koule, kdy celkový dluh s každou další půjčkou o něco narůstá a tím pádem dlužníka zatahuje hlouběji a hlouběji do dluhové spirály. Proto je v těchto chvílích lepší volit konsolidaci či refinancování půjček.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na váš domov z výšky nebo...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno řešení, které potěší nejednoho chlapa....

Mini fotopast aneb spolehlivý strážce rekreačních chat

Svou chatu máte rádi, jezdíte na ní pravidelně během sezony užívat si víkendy nebo jiné dny pracovního klidu. Nejen v dnešní době je...

Lidská odpovědnost nezná hranice

Čím se člověk liší od zvířete? Žádný strach, nepíšeme pro vás novou encyklopedii, nýbrž cílíme pouze jediným směrem. Člověk je schopen citů, emocí, lásky...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -