- Reklama -

Zapalovače jsou mou tajnou vášní

Už jste četli?

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....

Je možné získat půjčku i v případě záznamu v registru?

Mnoho lidí hledá způsob, jak získat hypotéku nebo úvěr i v případě, že je jejich jména zapsáno v registru dlužníků. A...
admin
+ěš

Kdysi, ještě než jsem se oženil, jsem pravidelně kouřil cigarety. Nebyl jsem na to pyšný a asi se spíše jednalo v mém případě o mladickou nerozvážnost, avšak jsem se nemohl donutit k tomu, přestat. Zlom nastal ve chvíli, kdy mě čekala svatba a také narození prvního dítěte. Věděl jsem, že nechci být pro svého syna vzorem muže, který má v puse neustále doutnající cigaretu, proto jsem ze dne na den skončil. S čím jsem ale neskončil, byl můj sběratelský zápal pro zapalovače všeho druhu, kterých jsem za svůj dosavadní život nasbíral téměř přes dva tisíce. Mám ve své sbírce i kousky, které dne stojí více než dva tisíce korun a jsem na to pyšný. Jediné, co mi tak po období nezdravého kouření cigaret zůstalo, byla má sbírka, na kterou jsem po právu hrdý.

Zapalovače tradiční i netradiční

Má sbírka zahrnuje jak zapalovače tradiční, které běžně koupíme v jakékoliv trafice, tak i ty netradiční, ke kterým se lze dostat pouze přes partu známých osob v zahraničí. Ve sbírce mám tak nejen zapalovače, které mají různobarevný plamen, nýbrž i různé stolní či plynové zapalovače všeho druhu. Má žena se snaží mou sběratelskou vášeň krotit a zakazuje mi jakékoliv výměnné obchody s mými přáteli v Anglii, kteří mi sem tam nějaký ten sběratelský skvost ze světa zašlou k nám do Prahy. Jedná se spíše o netradiční kousky, které nelze běžně zakoupit a které mají víceméně pouze sběratelskou hodnotu. Nechci své ženě lhát, ovšem někdy to bez malé lži prostě nejde.

Sbírku rozhodně přenechám synovi

Můj syn je ještě malý na to, aby ve svých rukách dřímal zapalovače, ač je valná většina z nich nenaplněna plynem či benzinem anebo dokonce nefunkční. Zatím budu raději, když si bude hrát s adekvátními hračkami a sběratelství po mě převezme až v rozumnějším věku, pokud tedy bude on sám chtít. Žena tvrdí, že k tomu nebude mít žádný vztah. Já ovšem tvrdím opak. Až totiž uvidí přenádherný zapalovač Lucca di Maggio či moderní zapalovač SM Attitude Contact, jistě ho jejich sbírání nadchne stejně tak, jako před lety mě samotného.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -