- Reklama -

Recenze ASUS X751Ma

Už jste četli?

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...

Hledáte novou práci? Sledujte hodnocení firem

Hodnocení firem se stává důležitým ukazatelem na trhu práce. Už nestačí jen poskytnout lidem zdroj obživy. Dnes stále více...

Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Na jejich cestě jim může pomoci nový edukační web tloustneme.cz. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se...

Servis notebooků Plzeň Vám přináší recenzi na tento Asus, který se s tímto modelem rozhodl jít vstříc zákazníkům s menším rozpočtem, kteří ale chtějí kvalitní a velký displej. Na první pohled se jedná o běžný 17,4“ notebook, který nejede na vlně ztenčování, a místo toho nabízí konektorovou výbavu dohromady s optickou mechanikou. Notebook má černou barvu a povrch je kombinací hrubšího vzorku a imitace broušeného kovu. Zavřený má rozměry 415x271x28 – 34mm a váží 2,50 Kg. V rámci vzhledu se jedná o jasné zacílení, a stroj si také na nic nehraje.

Klávesnice je standardně rozložená, klávesy mají vyšší zdvih, jistý stisk a fungují velice potichu. Klávesnice je celkově velmi povedená, a je příjemná i na psaní delších textů. Touchpad by ale mohl být lepší, neboť má větší zpoždění snímání a vede ke snížení přesnosti. Displej má základní rozlišení HD+ (1600×900) a je postaven na technologii TN, dojem bohužel kazí poměrně vybledlé barvy.

X751 je v dostání s různými procesorovými platformami. Nejlevnější konfigurace má platformu BayTrail-M s doujádrovým procesorem Celeron 2840N s výchozím taktem 2,16 GHz. Jde o jeden z nejslabších a nejlevnějších procesorů na trhu s notebooky. Operační paměť je osazena 4GB modulem, dá se ale vyměnit za větší 8GB. Celkový výkon je tedy použitelný spíše pro nenáročné uživatele, kteří jej budou využívat zejména na prohlížení webových stránek, videohovory nebo psaní. Pevný disk nabízí celkem velkou kapacitu a to 1TB s rychlostí 5400 rpm.

Baterie je integrovaná Li-lon s kapacitou 37 Wh a výdrž je standardní kolem 6 hodin. Plně se nabije cca za 2 hodiny. Také se nešetřilo na počtu konektorů. Je zde zvukový konektor, trojice USB, obrazové vstupy HDMI a VGA, a konektor na síť LAN. Záruka je u všech modelů dvouletá a tyto opravy Vám provede každý servis Asus Plzeň.

Shrnutí je tedy takové, že tento notebook spadá do kategorie nejlevnějších, nabízí ale velký displej. A nejlépe poslouží pro listování webovými stránkami, psaní různých textů. Pokud se rozhodnete, pro tento přistroj, Servis notebooků Plzeň Vám zaručuje ty nejlepší pozáruční služby v rámci oprav a poradenství.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -