- Reklama -

Nový Ford Focus RS

Už jste četli?

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...

Hledáte novou práci? Sledujte hodnocení firem

Hodnocení firem se stává důležitým ukazatelem na trhu práce. Už nestačí jen poskytnout lidem zdroj obživy. Dnes stále více...

Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Na jejich cestě jim může pomoci nový edukační web tloustneme.cz. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se...

Pohon všech kol, výkon 350 koní a našlápnutý design, který všem ukáže, s kým mají tu čest – tak to je nový Ford Focus RS, který drtí konkurenci. Fanoušci sportovní jízdy zajásali 3. února 2015, kdy byla tato nová generace oficiálně představena.

Historickou inovací, se kterou tento model přišel na trh, je pohon všech kol. Jedná se o první generaci Ford Focus RS, která tento pohon má. Tento nový systém nese označení Ford Performance All-Whell-Drive, a umožňuje i dynamické vektorování točivého momentu. To má dramatický dopad na ovladatelnost vozu a požitek z jízdy. Tento systém je příkladem vysoce moderní technologie, kterou tento vůz disponuje – řídící jednotka systému nepřetržitě upravuje rozdělení točivého momentu podle aktuálních provozních podmínek. Vychází přitom z údajů od několika senzorů, jejichž informace vyhodnocuje stokrát za sekundu.

Titul nejrychlejšího vozu modelové řady mu zaručuje speciálně vyvinutý motor – celohliníkový čtyřválec 2.3 EcoBoost. Výkon 257 kW (350 koní) a 440 Nmtočivého momentu mluví za vše. Lze jej vyhnat až do 6800 otáček za minutu. Disponuje i zajímavými funkcemi „Overboost“ a „LaunchControl“. V prvním případě se zvedne točivý moment po dobu 15 sekund až na 470 Nm, druhá funkce pak slouží jako elektrická podpora pro co nejrychlejší rozjezd z místa. Což je další plus pro všechny milovníky sportovní jízdy.

Vnější design je stejně dramatický jako funkční, ukazuje sílu a dynamiku. Spolupráce designérů a techniků Ford Performance vedla k tomu, že výsledný design je nejen dechberoucí, ale zároveň zlepšuje aerodynamické vlastnosti vozu a pomáhá účinně chladit namáhané skupiny jako motor nebo brzy.

Takže pokud jste sportovně založení řidiči se slabostí pro pořádný zvuk motoru a zároveň požadujete ty nejmodernější prvky, je pro Vás nový Ford Focus RS jako stvořený. Ford Plzeň přijímá předobjednávky právě teď!

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -