- Reklama -

Malé, ale velmi chutné

Už jste četli?

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....

Je možné získat půjčku i v případě záznamu v registru?

Mnoho lidí hledá způsob, jak získat hypotéku nebo úvěr i v případě, že je jejich jména zapsáno v registru dlužníků. A...

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají její zelenkavé plody, které jsou o poznání drobnější, než jsou od klasické bílé nebo červené fazolky. Také i chuťově se hodně liší od ostatních druhů a více budou podobné k hrášku, což skutečně může někoho zmást. Poté ale zase vyniknou v různých salátech, polévkách nebo pomazánkách. Jak je vidět použití má skutečně širší a lze si tak vyzkoušet, zdali tento zdroj fazolí by byl vyhovující. Například v Indii se podává jako zákusek k čaji, kdy se jedná o restovanou místní specialitu.

Šetrnější verze

V obchodech se dají běžně zakoupit a to jak na vaření, tak i na klíčení, což je mnohem šetrnější verze úpravy a také je to hotový poklad pro naše tělo. Mungo fazole totiž nám do těla dodají nejvíce možných zdraví prospěšných látek, které běžně ze stravy nezískáme, a to je pro nás skutečně zdravotní bomba. Díky tomu, jak klíčky jsou velmi chutné a také lehce stravitelné, tak se řadí mezi největší zástupce na klíčení. Také si zaslouženě získaly prvenství a popularitu mezi svými uživateli.

Co obsahují klíčky?

V podstatě mnoho živin, které naše tělo jedině ocení. Ke klíčení je zapotřebí celých fazolek mungo. Dále budeme postupovat podle návodu a během velmi krátké doby, nejvýše tak za 3 dny budeme sklízet. To je rychlost, že? A co získáme?

  • Hromadu vitamínů.
  • Minerálních látek, vápníku, železa, draslíku, fosforu, manganu atd.
  • Kyselinu listovou.
  • Velké množství stravitelné vlákniny, kterou tělo skutečně potřebuje.
  • Bílkoviny, které jsou opět nezbytně nutné pro náš organismus. Navíc si je tělo nemusí složitě vyrábět, jelikož jsou zastoupeny v těchto malých klíčcích ve velkém množství. 

Klíčky dále odvádí toxiny z těla, posilují zároveň naši imunitu, proto jsou vhodné ke konzumaci v zimním období, kdy není tolik pestrá strava. Slouží jako prevence proti rakovině a ateroskleróze. Zkrátka je to skutečně pokladnice zdraví. 

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -