- Reklama -

S čím jsou Češi na pracovištích nejvíce spokojeni?

Už jste četli?

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...

Hledáte novou práci? Sledujte hodnocení firem

Hodnocení firem se stává důležitým ukazatelem na trhu práce. Už nestačí jen poskytnout lidem zdroj obživy. Dnes stále více...

Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Na jejich cestě jim může pomoci nový edukační web tloustneme.cz. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se...
admin
+ěš

Jsou nebo nejsou zaměstnanci ve své práci spokojení? Tím se dlouhé roky zabývá nejeden průzkum. Odpovědi však nemusíte získávat pracně prostřednictvím dotazníků, stačí nahlédnout do hodnocení firem na internetu. Právě recenze a reference, případně také firemní zkušenosti prozradí, co Čechům na pracovištích vadí a s čím jsou naopak velice spokojení. 

Podle posledních průzkumů lze říct, že jsou Češi se svým stávajícím místem spokojení. Místo se nyní mění hlavně z důvodu toho, že v rámci koronavirových opatření nefunguje každé odvětví, které fungovalo bezproblémově ještě před rokem. Otázkou zůstává, co je tím důvodem, proč lidé v práci zůstávají, co je tam tolik drží?

Oceňují se získávané benefity

Pokud budete chvilku věnovat referencím a recenzím na internetu, zjistíte, že zaměstnanci si vychvalují hlavně benefity, které dostávají. Benefity jsou různé – zatímco někde se rozdávají multisport karty, jinde jsou benefitem stravenky nebo příspěvky na dovolenou, bydlení, cestování nebo na knihy či zdravotní péči. Ať už ale benefity mají jakoukoli podobu, zaměstnanci jsou právě díky nim na pracovišti spokojenější. 

Příjemné a čisté pracovní prostředí

Co zaměstnance také udržuje na jejich stávajícím pracovním místě je pracovní prostředí, které je čisté a příjemné. Nikdo by nechtěl chodit do špinavého zaměstnání, čistota podporuje produktivitu. A pokud je prostředí navíc příjemné plné milých kolegů, proč do práce nechodit s úsměvem na rtech?

Dobré finanční ohodnocení

Někdy však tím jediným důvodem, proč jsou Češi se svým zaměstnáním spokojeni, je jejich finanční ohodnocení. Je to prosté – proč odcházet z podniku, ve kterém je tak dobrý plat? Peníze jsou dnes potřebné a lidé si chtějí udržet zaměstnání, ve kterém se jim dostává nadprůměrného výdělku. 

Předchozí článekNůžkový stan 3×3
Další článekTlmivka – funkcia a využitie
- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -