- Reklama -

Lenovo: Proměna z počítačové firmy v technologického lídra

Už jste četli?

Září je stále o dětských hřištích a výletech

Letní prázdniny jsou sice za námi, ale vypadá to, že se i v září budeme moci těšit...

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Když v roce 1981 americká společnost IBM uvedla na trh svůj první osobní počítač IBM 5150, Liu Chuanzhi ještě ani netušil, že o tři roky později bude stát u vzniku budoucí světové jedničky na trhu s počítači. Firma New Technology Developer Ltd., kterou spolu s deseti dalšími kolegy v roce 1984 založil, měla na začátku kapitál ve výši pouhých 25 tisíc dolarů. Jejím prvním úspěchem byla karta vykreslující čínské znaky a postupně se vypracovala na největšího výrobce počítačů v Číně a později i celé Asii.

Každý pátý počítač je Lenovo

V roce 2005, už pod názvem Legend Group, měla ta samá firma dost peněz na to, aby si koupila počítačovou divizi firmy IBM a vzala pod svá křídla legendární notebooky řady ThinkPad. Rodina těchto zařízení pomohla změnit způsob, jakým lidé používají přenosné počítače. Již čtvrt století je tato značka firemními uživateli a profesionály po celém světě uznávaná jako symbol kvality. Notebooky ThinkPad splňují armádní testy Mil-Spec, při kterých jsou vystavovány tepelným šokům, nárazům, vlhkosti, či prachu. Své místo si tak najdou nejen v kancelářích, ale jsou využívány i v náročných podmínkách vojenských misí a podívaly se i do vesmíru.

Spojením Legend Group s IBM vznikla společnost Lenovo, která se tak stala třetím největším výrobcem počítačů na světě. Na úplný vrchol ale pořád vedla dlouhá cesta. Lenovo ji ovšem zvládlo ujít za pouhých osm let, během kterých například uvedlo značku notebooků Idea, a v roce 2013 se stalo světovou jedničkou. O rok později koupilo od IBM divizi x86 serverů a navíc se po uzavření obchodu se společností Google a akvizici divize Motorola Mobility stalo světově třetím největším výrobcem telefonů.

Dnes už nese značku Lenovo každý pátý prodaný počítač na světě, a firma kromě nich nabízí také širokou škálu serverů, úložišť, pracovních stanic, smartphonů nebo tabletů.

Inovace jako klíč k úspěchu

První moderní notebook ve vesmíru, první klávesnice odolná proti polití, první notebook s vestavěnou čtečkou otisků prstů a řadu dalších prvenství si připisují právě legendární notebooky ThinkPad. Neustále se vyvíjejí a přitom jsou díky svému jedinečnému designu rozpoznatelné na první pohled. Stačí porovnat první ThinkPad 700c a nejnovější generaci modelu ThinkPad X1 Carbon a je jasné, že oba patří do stejné rodiny.

V roce 2012 se Lenovo vepsalo do historie uvedením řady konvertibilních notebooků YOGA. Zařízení, které lze díky revolučnímu otočnému pantu využívat rovnou ve čtyřech režimech Notebook, Stojánek, Stan a Tablet začal udávat nový směr, jakým se nyní osobní počítače ubírají. V této řadě produktů postupně přibyly také tablety s integrovaným stojánkem a koncept YOGA přebírají dokonce i některé notebooky ThinkPad.

Těmito inovacemi však Lenovo nekončí. Naopak. Lenovo letos oslaví Kristova léta a Liu Chuanzhi, nyní jako předseda představenstva, může být hrdý na to, co se mu společně s jeho kolegy podařilo za tu dobu vybudovat. Z malé, ryze počítačové firmy se stala světová společnost, jejímž cílem je přinášet další inovace a posouvat tak hranice na poli technologií.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Září je stále o dětských hřištích a výletech

Letní prázdniny jsou sice za námi, ale vypadá to, že se i v září budeme moci těšit...

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají její zelenkavé plody, které jsou...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -