- Reklama -

Rozela pestrá je pre rad chovateľov atraktívnym spoločníkom. Ako ju správať?

Už jste četli?

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...

Tlmivka – funkcia a využitie

O tomto malom "čude" ste už určite počuli. Ale čo to vlastne je? Aké má funkcie a, kde sa...

S čím jsou Češi na pracovištích nejvíce spokojeni?

Jsou nebo nejsou zaměstnanci ve své práci spokojení? Tím se dlouhé roky zabývá nejeden průzkum. Odpovědi však nemusíte získávat...
admin
+ěš

Keď sa človek cíti osamelý, keď túži po spoločnosti, razom sa začne obzerať po domácom miláčikovi. Mnohí ľudia však nemajú záujem o psa alebo mačku, čo sú pomerne nároční tvory, radšej chcú spoločníka menej náročného, ktorého budú môcť s pokojným svedomím nechať doma. Takým spoločníkom je napríklad papagáj.

V posledných rokoch rastie záujem hlavne o jedného konkrétneho druha, a to o Rozel pestrú Vzdialenosť môže chovať vo vonkajšej voliére postavenej z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby.

Zoznámte sa s papagájom menom rozela pestrá

S rozelou pestrou ste sa pravdepodobne už stretli. Jedná sa o papagája strednej veľkosti, ktorý je krásne pestro sfarbený. K jeho hlavným vlastnostiam a zároveňt tiež prednostiam patrí nenáročnosť a tiež odolnosť. Je to dokonca papagáj, ktorý odolá aj zime. Čo v ňom však prebúdza horúcou krv, je spoločník v jeho klietke. Či už by ste chceli v jednej klietke správať dve rozely alebo Rozel a úplne iný druh papagája, v Rozel razom prebudíte bojovníka a nebude to dobré. Rozela skrátka potrebuje mať vtáčiu klietku len sama pre seba, preto jej do klietky neprinášajte spoločníkmi.

Keď k nej však budete dobrí a budete sa k nej dobre starať, vydrží vám v rodine aj dvadsať dlhých rokov.

Ako chovať papagája menom rozela pestrá

Čo sa týka chovu, potrebuje krapet väčšie vtáčiu klietku. Miluje lietanie, tak nech sa môže v klietke preletieť. Nebojte sa jej do klietky dať aj vetvičky stromov, ktoré perfketně obrúsi zobák papagájovi.

Čo sa týka kŕmenia, vhodná je hlavne kombinácia zrnín, ako je proso alebo ovos a slnečnice. Odporúčame však kŕmenie obmieňať, snažiť sa, nech je pestré. To Rozel len prospeje. Spestriť môžete stravu treba rôznymi trávami, zeleninou alebo ovocím. Nezameriavajte sa však len na jablká, i papagáje môžu mať jabĺk v jednej chvíli dosť.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -