- Reklama -

Ako si vybaviť hypotéku pre mladých a aké sú pre to podmienky?

Už jste četli?

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno...
admin
+ěš

Mladosť má množstvo zaujímavých paradoxov. Na jednej strane si v mladosti môžeme vychutnávať plné zdravie, silu a množstvo energie, zároveň však mladosť predstavuje jedno z najťažších období.

V mladosti si potrebujeme nájsť svoje miesto v živote, vybudovať vlastný domov, rodinu, kariéru a pritom má každý na nás vysoké požiadavky a očakávania. Zorientovať sa v tom všetkom nemusí byť práve najľahšie.

Možno aj preto ponúkajú banky výhodnejšie úvery a hypotéky pre mladých ľudí a ich rodiny. Čo teda predstavuje hypotéka pre mladých a aké podmienky pre jej získanie musíme spĺňať?

Hypotéka pre mladých?

Hypotéka pre mladých predstavuje hypotekárny úver, ktorý je zvýhodnený oproti iným hypotekárnym úverom.

Ak splníme všetky podmienky pre takýto úver, môžeme tak získať daňový bonus vo výške 50% zaplatených úrokov v predchádzajúcom roku, maximálne však do výšky 400 Eur ročne a to počas obdobia piatich rokov.

Zároveň je určené, že cena zakladanej nehnuteľnosti a výška úveru môžu byť v pomere do 70% ich hodnoty a nie vyššej. Teda výška úveru v pomere k hodnote zakladanej nehnuteľnosti nesmie byť vyšší ako 70%.

Takisto je určená aj maximálna výška takéhoto úveru pre mladých. Jeho hodnota môže byť maximálne do výšky 50 000 Eur do investície na bývanie.

Najväčšou výhodou je teda získanie daňového bonusu. Je však nevyhnutné splniť pre to určené podmienky.

Podmienky pre získanie daňového bonusu.

Daňový bonus sa vzťahuje len na jednu zmluvu s maximálnou výškou do 50 000 Eur. Tento bonus si môže uplatniť len samotný klient – spoludlžník nemá nárok na uplatnenie tohto bonusu.

Vek žiadateľa o takýto úver musí byť v rozpätí veku 18 – 35 rokov.

Takisto je potrebné splniť podmienky pre nielen dostatočný príjem – ktorý si banka spoľahlivo overí – ale zároveň tento príjem nesmie prekročiť 1,30 násobok priemernej mesačnej mzdy národného hospodárstva počas predchádzajúcich 4 mesiacov.

Založená nehnuteľnosť sa musí nachádzať na území Slovenskej republiky. Úver sa poskytuje so splatnosťou od 5 – 30 rokov za účelom kúpy, rekonštrukcie bytu alebo výstavby domu.

Odborná pomoc môže byť nápomocná.

Aj napriek tomu, že hypotekárny úver si môžeme viac-menej s prehľadom vybaviť aj sami (ak spĺňame všetky potrebné podmienky) aj tak môže byť namieste zvážiť pomoc od skúseného hypotekárneho poradcu a makléra. Skutočne skúsený odborník môže často vedieť vybaviť aj zázraky (hlavne z pohľadu laika) a niekedy môže vedieť vybaviť aj hypotéku tam, kde by to inak nebolo možné.

Předchozí článekPohodlí pro vaše nohy
Další článekVyhráváte závod s časem
- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na váš domov z výšky nebo...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno řešení, které potěší nejednoho chlapa....

Mini fotopast aneb spolehlivý strážce rekreačních chat

Svou chatu máte rádi, jezdíte na ní pravidelně během sezony užívat si víkendy nebo jiné dny pracovního klidu. Nejen v dnešní době je...

Lidská odpovědnost nezná hranice

Čím se člověk liší od zvířete? Žádný strach, nepíšeme pro vás novou encyklopedii, nýbrž cílíme pouze jediným směrem. Člověk je schopen citů, emocí, lásky...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -