- Reklama -

Jak najít nejvýhodnější povinné ručení?

Už jste četli?

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno...
admin
+ěš

Mít povinné ručení je jedna ze základních podmínek, které musíte splnit, pokud chcete používat motorové vozidlo na českých komunikacích. Jelikož se jeho sjednávání nejspíš nevyhnete, je dobré mít o nabídce autopojištění aspoň základní přehled. Poradíme, jak si usnadnit výběr a zároveň ušetřit.

Řada řidičů a řidiček bere povinné ručení jako nutné zlo. Do jisté míry mají pravdu, protože si jeho sjednání nevyberete. Nezapomínejte ale, že chrání také vás. Nemít povinné ručení, museli byste veškeré škody, které způsobíte při autonehodě, platit ze svého. A to by bylo nepříjemné. Zdravotní odškodnění se rychle šplhají do milionů korun.

Povinné ručení vs. havarijní pojištění

Povinné ručení je primárně určeno na ochranu druhých: Způsobíte-li autem někomu škodu, zaplatí ji pojišťovna. Krom toho k němu lze přidat i užitečná „vylepšení“ v podobě připojištění, která se vztahují na vás, případně váš majetek a blízké.

Zabezpečíte tak třeba i okna, zavazadla nebo zdraví spolucestujících. Pokud ale chcete dostat svou bezpečnost na maximum, zařiďte sihavarijní pojištění. Při sjednání obou typů pojištění současně navíc často dostanete u pojišťoven slevu.

Jak vybrat pojištění auta

Nabídka autopojištění na českém trhu je velmi široká, což má pochopitelně dopad na spotřebitele. A ne malý. Množství pojišťoven a jejich produktů je pro mnoho zákazníků a zákaznic nepřehledné a odrazující. Lidé pak vybírají zejména podle ceny a řídí se pravidlem „čím levnější, tím lepší”.

To ale není nejlepší postup. Počet společností na trhu má totiž ještě další efekt – vytváří silně konkurenční prostředí. Pojišťovny jsou nuceny držet ceny nízko a pokud možno nabízet služby lepší než konkurence. Díky tomu už malý rozdíl v ceně pojištění může znamenat výrazný skok v kvalitě služeb.

Průvodce výběrem pojištění od Tipli.cz

Jestli potřebujete s výběrem povinného ručení poradit, obraťte se na internet. Skvělou sérii článků, která vysvětluje problematiku povinného ručení, najdete například na portálu Tipli.cz. Dozvíte se v nich, co přesně je povinné ručení a jak funguje nebo na co si dát pozor při výběru nejlevnějšího povinného ručení. V neposlední řadě zde najdete i detailní návod, jak sjednat povinné ručení online.

Které pojišťovny nabízejí povinné ručení?

Ačkoliv je Tipli nákupní portál z velké části zaměřený na cashback, odměnami za nákup jeho služby nekončí. Nedávno spuštěná sekce Finance je skvělý rádce ohledně základních peněžních produktů, v níž najdete odpovědi na mnoho otázek, které souvisí s osobními a rodinnými financemi.

Pokud jde o povinné ručení, najdete zde velice užitečný seznam pojišťoven, které ho nabízejí. U každé z nich lze zobrazit profil, který obsahuje hromadu informací. Zjistíte něco o historii společnosti, spolehlivosti a také které další služby (kromě povinného ručení) nabízí.

Některé pojišťovny na Tipli navíc nabízejí cashback – formu finanční odměny za objednávku služeb. Abyste ji získali, stačí se na Tipli registrovat a kliknout na vybranou pojišťovnu.

Kalkulačka povinného ručení

Využít můžete ale i srovnávač pojištění. Najdete ho také ve finanční sekci na Tipli. Funguje jednoduše: Vyplníte údaje o vozidle a jaké krytí od pojištění vyžadujete. Aplikace pak sama zobrazí nabídku nejvhodnějších pojištění. Krásně vidíte, které produkty jsou k dispozici a můžete je snadno porovnat a vybrat tu, které vám nejvíce vyhovuje.

Výhodné pojištění díky cashbacku

Cashback, to je odměna za objednání služeb či nákup zboží, která má formu vrácených peněz. Funguje to tak, že se přes cashbackový internetový portál (tím je právě Tipli) „prokliknete“ do vybraného e-shopu, v něm nakoupíte a po zaplacení dostanete uvedená procenta z nákupu zpět.

Na Tipli najdete přes 2 000 obchodů a společností, které nabízejí cashback. Jsou mezi nimi specializované internetové prodejny, ale i velké společnosti a právě pojišťovny. Například za služby od České pojišťovny dostanete zpět až 5 %, stejně tak u Generali. Ovšem ČSOB pojišťovna nabízí jako cashback dokonce 10 % z ceny pojištění.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na váš domov z výšky nebo...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno řešení, které potěší nejednoho chlapa....

Mini fotopast aneb spolehlivý strážce rekreačních chat

Svou chatu máte rádi, jezdíte na ní pravidelně během sezony užívat si víkendy nebo jiné dny pracovního klidu. Nejen v dnešní době je...

Lidská odpovědnost nezná hranice

Čím se člověk liší od zvířete? Žádný strach, nepíšeme pro vás novou encyklopedii, nýbrž cílíme pouze jediným směrem. Člověk je schopen citů, emocí, lásky...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -