- Reklama -

Znáte situace, kdy vám povinné ručení pomůže?

Už jste četli?

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...

Hledáte novou práci? Sledujte hodnocení firem

Hodnocení firem se stává důležitým ukazatelem na trhu práce. Už nestačí jen poskytnout lidem zdroj obživy. Dnes stále více...

Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Na jejich cestě jim může pomoci nový edukační web tloustneme.cz. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se...

Každý dnes ví, že pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je pojistkou, kterou musí mít sjednanou každý z nás. Málokdo už ale ví, proč je povinné ručení auta, stejně jako motorky vlastně uzákoněno. Podívejme se proto na to, kdy nám vlastně pomůže a kdy nás ochrání. Zde nezapomínejme, že takovou ochranu přinese třeba i nejlevnější povinné ručení. Stačí, aby mělo ty správné parametry. Navolit si je můžeme online, na webu Porovnej24.cz. Díky tomu provedeme srovnání povinného ručení a pojistku si sestavíme přesně tak, jak sami potřebujeme. A to s ohledem na potřebu ochrany.

Pojistka primárně hradí škody na majetku

Pokud způsobíte dopravní nehodu, velmi často způsobíte také škodu na majetku. A to na ostatních vozidlech, ale třeba i na dalších místech, jako je třeba nemovitý majetek. V tomto ohledu nezapomínejme na to, že ji nemusíme hradit ze svého. Pokud máte sjednané povinné ručení online, zaplatí tyto škody právě pojišťovna. Zde tedy upozorněme na to, že neplatí škody, které jsou na našem voze. To má na starost pojistka havarijní. Na druhou stranu ale můžeme říci, že pokud provedeme porovnání povinného ručení, lze získat i rozšíření, které se v některých případech na hrazení škod u našeho vozu zaměřují – třeba v případě poškození čelního skla, což je poměrně známý problém.

Pojištění proplácí také škody na zdraví

Nejenom, že při nehodě poškodíme cizí majetek, ale můžeme také výrazným způsobem ohrozit i zdraví ostatních účastníků. V tomto ohledu bychom měli hledět primárně na to, že pojistka umí hradit i tyto škody. Pokud si prostudujeme ceník povinného ručení, můžeme dokonce zjistit i to, do jaké výše jsou tyto škody hrazeny. A tak pokud je nástrojem k získání pojistky kalkulačka povinného ručení, je třeba myslet i na to, že to nemusí být jenom základní ochrana, která je k dispozici.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -