- Reklama -

Z Prahy nad oblaka aneb kouzlo vyhlídkových letů vrtulníkem

Už jste četli?

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....

Je možné získat půjčku i v případě záznamu v registru?

Mnoho lidí hledá způsob, jak získat hypotéku nebo úvěr i v případě, že je jejich jména zapsáno v registru dlužníků. A...

Tepelné čerpadlo je oblíbeným vytápěcím systémem. Co mu hraje do karet?

Vytápět tak, abychom netopili “panu Bohu do oken” - to je cíl nejedné rodiny žijící v rodinném domečku na...
admin
+ěš

Toužíte po tom poznat svět z ptačí perspektivy? Může se vám to splnit a dokonce to není ani nikterak náročné.

Vyhlídkový let vrtulníkem – zážitek nad oblaky

Usednout do letadla můžete i po boku kvalifikovaného pilota, v jehož rukou se není nutné čehokoli obávat. Stačí se posadit a užít si jedinečný zážitek. Vyhlídkové lety vrtulníkem patří k nezapomenutelným okamžikům, které vám dovolí na chvíli odložit všechny „pozemské“ starosti a nechat se unášet naprostou volností.

Jednotlivé lety po vybraných trasách mohou trvat 30, 60 či 90 minut. Start je vždy na letišti v Praze Letňanech. Létá se lehkým čtyřmístným vrtulníkem Robinson R44. Ten svou konstrukcí vychází z menšího dvoumístného stroje Robinson R22.

Let vrtulníkem

Střední Čechy trochu jinak

Střední Čechy jsou nádhernou krajinou, v níž se nachází mnoho zajímavostí v podobě kulturních i technických památek. Díky vyhlídkovým letům máte možnost poznat místa známá i neznámá tak, jak to při běžném pohledu ze země nikdy není možné.

Lety nejsou omezené ročním obdobím, je možné je domluvit na libovolný termín. Vždy je ale potřeba počítat s vlivem počasí, vyhlídkový let potřebuje vhodné podmínky, které aktuální počasí v některých případech neumožní. Pak se standardně let přeloží na jiné možné datum.

Vzneste se do oblak

Vzhledem k tomu, že letoun je čtyřmístný, počítá se se dvěma nebo třemi pasažéry, přičemž z bezpečnostních důvodů by hmotnost každého z nich neměla přesáhnout 110 kg. Od počtu osob se pak odvíjí i výsledná cena za let. Do vyšší ceny za tento zážitek se nutně promítá především pořizovací cena stroje, vyšší náklady na jeho údržbu i na výcvik pilota.

Přesto se vyhlídkový let vrtulníkem zařadí k nezapomenutelným momentům, které by si neměl nechat ujít každý, koho fascinuje pohled na svět z výšky. Let lze zakoupit přímo pro sebe, samozřejmě jej ale také můžete věnovat někomu blízkému coby originální dárek k význačnému životnímu jubileu.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -