- Reklama -

Jak zacházet s rouškou

Už jste četli?

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno...
admin
+ěš

Roušky jsou v současné době nezbytnou součástí života každého z nás, než došlo k nařízení nosit roušku povinně, jistě ani polovinu z nás nenapadlo, že ji někdy vezmou na obličej. Působilo to pro nás jako sci-fi, ale je to bohužel realita na kterou si musíme zvyknout. Roušku nebo respirátor má každý z nás doma, ale jak s ní správně zacházet, aby plnila svůj účel?

V prvé řadě je nutné uvést na pravou míru význam roušky, která sice zabraňuje šíření viru, nicméně neochraňuje vás přes virem, ale vaše okolí, kdybyste byli vy nakažení. Nosit ji musíte přes ústa a nos.

Pokud nemáte jednorázovou roušku, jak ji nahradit?

  • Bavlněná rouška – jistě jste všichni viděli, jak po internetu koluje mnoho dobrovolníků, kteří šijí roušky pro jednotlivce nebo společnosti, které je potřebují. Šijí se také speciální roušky s potiskem, které zaujmou.
  • Šátek, šála – jestli se potřebujete někam přemístit a nemáte roušku ušitou, můžete si obličej zakrýt i šátkem nebo šálou. Lepší je něco než nic.

Jak zacházet s jednorázovou rouškou

Jak již z názvu vyplývá, roušku nemůžete nosit neustále, ale maximálně 3 – 4 hodiny. Před nasazením si řádně umyjte ruce a přiložte k obličeji, gumičky schováte za uši a kolem nosu přizpůsobíte tvar. Během celého nošení roušky, se snažte nesahat na obličej. Poté, co přijdete domů, roušku opatrně odložte za gumičky, nikdy nesahejte přímo na roušku. Po odložení do koše si opět pečlivě umyjte ruce.

Jak zacházet s bavlněnou rouškou

Ušitou roušku sice můžete nosit vícekrát, nicméně i během užívání ji musíte sterilizovat, aby se viry nedržely uvnitř. Dávat samotnou roušku do pračky se nevyplatí, využít můžete čistý hrnec, který dáte na plotnu a začnete vařit vodu, k roušce přidáte jednu lžičku octu nebo alkoholu, a necháte přibližně 15 minut vyvařit. Usušit ji dejte na čisté místo, kde se nepráší a nehrozí kontaminace s jakoukoli jinou špínou. Když rouška uschne, napařovací žehličkou ji znovu sterilizujte. Pokud roušku nebudete okamžitě po vyžehlení používat, dejte ji alespoň do sáčku, aby nebyla volně položená.

Kromě roušky noste i jednorázové rukavice a dezinfekci.

Bavlněné roušky s kapsou na filtr

Některé firmy vyrábí také bavlněné roušky včetně kapsy pro filtr, který je více účinný než klasická rouška. Zacházení s touto rouškou je stejné jako v případech výše, ovšem je účinnější a filtr můžete měnit. Roušky nemusí být jen nudné, ale mohou být i kreativní. Firmy už přišly na to, že si mohou nechat vyrobit roušky s potiskem včetně loga firmy nebo projektu.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na váš domov z výšky nebo...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno řešení, které potěší nejednoho chlapa....

Mini fotopast aneb spolehlivý strážce rekreačních chat

Svou chatu máte rádi, jezdíte na ní pravidelně během sezony užívat si víkendy nebo jiné dny pracovního klidu. Nejen v dnešní době je...

Lidská odpovědnost nezná hranice

Čím se člověk liší od zvířete? Žádný strach, nepíšeme pro vás novou encyklopedii, nýbrž cílíme pouze jediným směrem. Člověk je schopen citů, emocí, lásky...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -