- Reklama -

Proč se vyplatí vybírat auto v autobazaru s mechanikem

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...

Představte si, že právě koupíte v autobazaru nový vůz. Těšíte se, až se s ním pořádně projedete. Vidíte ty nové zážitky, které s ním zažijete. Jenomže pak se na autě objeví problémy. Vady, které vás při výběru ani nenapadly, nevšimli jste si jich. A co hůř, zásadním způsobem komplikují používání vozidla.

Spousta lidí podcení kontrolu kupovaného vozidla. Přestože ale budete dávat pozor, může se na automobilu vyskytnout problém, kterého jste si ani při dobré vůli nemohli všimnout. V článku vám ukážeme, o jaké skryté závady může jít a poradíme, jak jim při výběru předejít.

Závada elektroniky

V dřívějších dobách konstrukce vozů dovolovala, abyste si řadu věcí mohli opravit sami a nepotřebovali jste k tomu odbornější schopnosti. Modernější automobily ale v rámci jízdního komfortu mají poměrně složitý elektronickým systém. To oceníte během samotné jízdy. Moc vás ale nepotěší, když tato elektronika vozu selže. Při zběžné kontrole podobný typ poruch ve většině případů nemáte šanci odhalit a často se projeví za delší čas až během jízdy.

Vyšší míra spotřeby než obvykle

Toto na první pohled nemusíte poznat ani při testovací jízdě. Dojde vám to až při placení pohonných hmot a delší době jízdy. Obvykle toto zapříčiní některá ze závad motoru. Vyznáte-li se ve vozidlech, můžete řadu z nich odhalit. Pokud ne, půjde o vadu, kterou sami poznáte jen velmi obtížně.

Opotřebení převodovky a spojky

Obě tyto části běžně nevidíte. Přitom při jejich poškození zaplatíte nemalé peníze. Míra jejich opotřebení vedle stáří hodně závisí na stylu jízdy předchozího majitele. Proto ani konkrétní počet naježděných kilometrů nemusí plně odpovědět na otázku, zda vás spojka a převodovka v kritický moment nezklame.

Existují určité způsoby, jak ji můžete při kontrolní jízdě vyzkoušet sami. Například

  • Brzdění motorem
  • Rozjezd do kopce ve vyšších rychlostech
  • Plynulost zařazování jednotlivých rychlostních stupňů

Nicméně pokud jste laik a nemáte s vybraným typem vozidla zkušenosti, bude pro vás hodně obtížné určit použitelnost obou dílů.

Jednoduchý recept na odhalení skrytých závad ojetého vozidla?

Vezměte s sebou automechanika nebo auto zkontrolujte v servisu. Přestože zaplatíte další peníze navíc, předejte riziko výskytu skrytých vad, které profesionální mechanik odhalí. Náš autobazar nemá co skrývat a obě možnosti vám rádi dovolíme. Budeme jen rádi, když si vyberete vozidlo, u kterého budete mít jistotu, že vás v pořádku doveze do cíle. Pokud o koupi auta uvažujete, kontaktujte nás.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -