- Reklama -

Počet absolventů MBA roste

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...

Master of Business Administration se pomalu stává nezbytností pro každého špičkového manažera, člena managementu, podnikatele, představitele neziskové organizace či veřejné správy i dalších profesí. V Česku sice titul MBA není uznáván jako plnohodnotný vysokoškolský titul, ale jak se zdá, profesní studium má něco, co všechny přitahuje.

Lidé se do něj pouští s vírou, že díky němu získají lepší práci, a většinou to tak skutečně je. Absolventi programu potvrzují, že jsou nyní lépe placení nebo postoupili výše v kariérním žebříčku.
Studijní program MBA u nás nabízí několik škol. Koncepce se dost liší od vysokoškolského vzdělávání. Protože je program určený lidem s bakalářským titulem nebo dostatečnou praxí, je sestaven tak, aby ho zvládali pracující lidé. Většina výuky probíhá online, příležitostná setkání bývají o víkendech. Do výuky je zahrnuta především praxe, není to o žádném učení teoretických faktů. Mírně se to však liší podle školy.

Podle čeho vybrat dobrou školu pro studium MBA?

Dostatečně se informujte o tom, jak studium probíhá, jak jsou s výukou spokojení absolventi a kdo tam vyučuje. Rozhodně nevybírejte podle lákavých titulků nabízejících studium za měsíc a skvělou akční cenu navrch. Chcete pouze titul nebo se opravdu něco naučit? Doporučujeme to druhé, protože studium MBA vám do budoucího profesního života skutečně něco dá.
Při výběru kvalitní školy se dívejte na mezinárodní akreditace, například ACBSP, IES, EQUIS, EADL, EAIE či FIBAA. Dobrá škola se akreditacemi ráda pochlubí, pokud o nich na webu žádné zmínky nenajdete, kontaktujte konkrétní instituci nebo raději zvolte tu, kde si můžete členství ověřit.
Dále byste měli zvážit nabídku konkrétního zaměření MBA programu. Téměř každá škola má studium postavené tak, že některé předměty absolvují všichni a zbytek si každý volí dle svého zaměření. Něco jiného bude zajímat manažera nemocnice a něco jiného člověka, který má na starosti marketingové oddělení. Odlišným potřebám studentů se proto v současné době studijní obory přizpůsobují.
Pokud nechcete zvolit tradiční Management a Leadership a pohybujete v oblasti obchodu, vyzkoušejte zaměření Management obchodu. Obsahuje moduly z marketingu, práva, řízení vztahů se zákazníky, psychologie i podnikání a managementu. Vždy pamatujte na to, že nejdůležitější na MBA je, abyste se něco naučili a mohli své nové znalosti uplatnit v praxi.

 

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -