- Reklama -

Plastová, dřevěná či hliníková okna? Každý materiál má své (ne)výhody

Už jste četli?

Září je stále o dětských hřištích a výletech

Letní prázdniny jsou sice za námi, ale vypadá to, že se i v září budeme moci těšit...

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Rekonstrukce nemovitosti je časově a finančně náročnou záležitostí, nicméně majitelé rodinných domů a bytů si nutnost přestavby uvědomují. S vývojem technologií se objevují nová řešení, která představují úsporu nákladů na spotřebu energií. Pakliže chcete snížit výdaje za vytápění, měli byste nejprve investovat do vnějšího zateplení a tepelněizolačních oken. V následujících řádcích si vezmeme na paškál plastová, dřevěná a hliníková okna.

Dřevěná okna se vyznačují přirozeným vzhledem, hliníková okna působí chladně a plastová okna jsou bezúdržbová. Výběr konkrétního materiálu se odvíjí od charakteru stavby. Ultramoderní vile bude slušet jiný typ oken než staršímu panelákovému bytu.

Plastová okna jsou standard

Spousta majitelů nemovitostí preferuje plastová okna, jejichž kvalita se odvíjí od počtu komor. Komora je vzduchem plněné místo v rámu okna, které slouží k zachování tepla v místnosti. Standardem jsou pětikomorová plastová okna. A pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete sáhnout po osmikomorové variantě.

Dřevěná okna jsou náročnější na údržbu

Ačkoliv dřevěná okna po osmi letech užívání potřebují nanést ochranný nátěr, jejich pravidelná údržba je vykoupená přirozeným vzhledem. Dřevěná okna zvýší estetickou hodnotu nadčasového rodinného domu i bytu v rustikálním stylu.

Hliníková okna jsou studená

A poslední možností jsou hliníková okna, která nachází uplatnění u komerčních a průmyslových budov. Hliníková okna jsou odolná vůči povětrnostním podmínkám a pyšní se dlouhou životností.

Pokud sháníte seriózního prodejce hliníkových, plastových či dřevěných oken, dovolujeme si vám představit společnost Okna Macek a.s., která na tuzemském trhu působí od roku 1996. V oblasti výroby oken a dveří má letité zkušenosti, přičemž za dobu své existence zrealizovala na 200 tisíc zakázek.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Září je stále o dětských hřištích a výletech

Letní prázdniny jsou sice za námi, ale vypadá to, že se i v září budeme moci těšit...

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají její zelenkavé plody, které jsou...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -