- Reklama -

Plánovaná operace?

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...
admin
+ěš

Nadcházející podzim bez extrémních teplot bývá, dá-li se to tak v tomto případě vůbec říct, oblíbeným časem pro plánované operace. Pacienti i nemocniční personál mají po dovolených, sály jedou na plný výkon a do vánoc je ještě daleko.

Nicméně na samotnou operaci se člověk většinou spontánně příliš netěší, i když na přislíbený a očekávaný lepší stav po ní naopak velmi. Dá se na to podívat i z té příjemnější stránky, a to s potěšením, že je možnost se na chirurgický zákrok dobře připravit, na rozdíl od náhlého úrazu nebo nenadálé břišní příhody.

Kromě dodržení lékařových rad, a to jak dlouhodobých osobních např. ohledně snížení váhy, vyživovacích návyků nebo nácviku doporučených pohybových stereotypů, tak přípravy domácnosti (omezení bariér v bytě, opěrky do vany, nástavec na toaletu, stolička k posteli) a výpomoci ostatních (pro pohyb o berlích, nákupy, hlídání dětí, apod.).

Stejně jako si maminky v očekávání připravují tašku do porodnice, i pacient s plánovanou operací (mezi něž patří právě i maminky s plánovaným císařským řezem) si připravuje vše, co s sebou do nemocnice bude potřebovat. Kromě hygienických potřeb a nemocničního oblečení i léky a knihu. Práci s sebou nejlépe nebrat! Pokud se chcete připravit opravdu dobře a překonat tak snáze první dny po operaci, přibalte s sebou i krabičku Wobenzymu.
Obsahuje přesně vybrané proteolytické enzymy, díky nimž bude hojení probíhat řízeně, zánět operační rány, jakožto přirozená reakce imunitních systému, se optimalizuje na nezbytnou míru, minimalizuje se nežádoucí otok a bolest a následně se tak zásadně zkrátí doba a zvýší kvalita hojení. Enzymatickou kúru je třeba nasadit ihned po operaci při první možnosti přijímání potravy (lék Wobenzym 2x denně 7 dražé) nebo zkonzultujte s vašim ošetřujícím lékařem.

Zjevné účinky enzymatické pooperační kúry uznávají totiž i lékaři chirurgických (včetně ortopedických) oborů, kteří jsou známí tím, že před jakýmikoli medikamenty ctí nejvíce zručnost operatéra, ostří skalpelu a sterilitu operačního sálu. V tomto případě však ve shodě s internisty a praktiky potvrzují lepší start a průběh pooperačního hojení a celkové rekonvalescence. Jde totiž o přirozenou podporu vlastních imunitních procesů, lymfatického systému a tím i přísunu potřebných protilátek.

V každém případě, ať už je zásah do těla veden přímo porušením kožního krytu nebo laparoskopicky, hojivý proces si zaslouží podporu a klid. Ten si bohužel snadno v krabičce v lékárně nekoupíte.

Předchozí článekJak zajistit teplo rodinného krbu?
Další článekKvětiny a tradice
- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -