- Reklama -

K čemu slouží hypotéka?

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...
admin
+ěš

V dnešní době si většina z nás nemůže dovolit nákladné životní plány plnit jen pomocí našetřených peněz. Pokud by tomu tak bylo, podařilo by se nám sny plnit až v horizontu několik desítek let. V mnoha případech by se to nepovedlo nikdy. Hypotéka je v této souvislosti velice často využívaným způsobem. Lidé s ní získají dostatečně velkou finanční částku, která jim pomůže realizovat plány v horizontu následujících měsíců. K čemu všemu se ovšem hypotéka využívá? Na to se vám pokusíme odpovědět v průběhu následujících řádků, takže rozhodně nikam neodcházejte.

Při jaké příležitosti se dá hypotéka využít?

  • stavba domu
  • rekonstrukce
  • vypořádání dědictví
  • odkoupení podílu v družstvu
  • vypořádání společného jmění manželů
  • zvýhodnění půjček
  • refundace

První bod seznamu zřejmě nedokáže nikoho z vás překvapit. Lidé potřebují někde bydlet a všichni víme, jak dokáže být stavba nového domu nákladná. Materiál, řemeslníci i následná investice do vybavení domácnosti rozhodně nejsou otázkou pár korun a proto se hypotéky stávají velice jednoduchým řešení, jak se s náklady vypořádat. Možnosti využití hypotéky jistě oceníte i během rekonstrukce stávajících obytných prostor. Ať už bydlíte v bytě nebo domku, v obou případech na vás čekají skutečně značné výdaje, se kterými si svépomocí nedokážete poradit.

Možnosti využití, o kterých se příliš nemluví

Svět poskytování finančních záplat se v posledních letech výrazně změnil. Nejvíce novinek si pro nás přichystal předešlý rok. Proto ani hypotéky od 1.1.2018 zdaleka nejsou stejné. Některé možnosti jejich využití se stali naprosto nereálnými. Nicméně i tak se stále dají využít k řadě událostí, které by vás dříve ani nenapadli. Ptáte se, o čem konkrétně je řeč?

Většina bank se nijak zásadně nebrání poskytnutí hypotéky v případě, kdy se klient potřebuje vypořádat s dědictvím. Pokud nemovitost zdědí více osob najednou, dá se předpokládat, že společné soužití nepřipadá v úvahu. Proto jeden z dědiců vyplatí ty ostatní a následně má dům zcela pro sebe. A právě s tím vám může pomoci hypotéka.

Nemovitosti nemusejí být jen v osobním vlastnictví, i když se jedná o nejčastější variantu. Na trhu se stále vyskytuje poměrně nezanedbatelné množství družstevních bytů, které můžete odkoupit právě díky hypotéce. Byt, který se považuje za podíl v družstvu, je následně naceněn obodně jako nemovitost samotná. Díky dvěma jednoduchým administrativním krokům pak byt přechází do osobního vlastnictví.

Společné jmění manželů? Hypotéka může pomoci

Společný majetek manželů je v zásadě tvořen třemi skupinami:

  • nemovité věci
  • movité věci
  • dluhy

Když se manželé rozhodnou pro rozvod, čeká je kromě jiného také vzájemné vypořádání. To funguje na podobném principu jako v případě vypořádání dědictví. Pokud si jeden z dvojice bude chtít ponechat například dům, je povinen toho druhého vyplatit. Jenže z vlastních kapes se mu to podaří jen velice obtížně, proto je hypotéka naprosto ideálním nástrojem, jak vyrovnání efektivně dosáhnout.

Refinancování hypoték v současnosti není žádný problém

Ke zvýhodnění stávajících půjček se hypotéky zejména v posledních letech také hojně využívají. Refinancováním hypotéky můžete efektivně zvýhodnit stávající smlouvu tak, že závazek převedete jinam. Nová hypotéka započne a ta stávající se doplatí.S tímto krokem si rozhodně sami neporadíte, není to zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. S celým procesem vám ovšem pomůže banka samotná, takže se nemusíte obávat, že by se něco mohlo pokazit.

Hypotéky jsou skutečně skvělým nástrojem k vyřešení hned několika situací, do kterých se může dostat každý z nás. Určitě se proto vyplatí mít dostatek informací, díky nimž se starosti sníží na minimum.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -