- Reklama -

K čemu slouží hypotéka?

Už jste četli?

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....

Je možné získat půjčku i v případě záznamu v registru?

Mnoho lidí hledá způsob, jak získat hypotéku nebo úvěr i v případě, že je jejich jména zapsáno v registru dlužníků. A...
admin
+ěš

V dnešní době si většina z nás nemůže dovolit nákladné životní plány plnit jen pomocí našetřených peněz. Pokud by tomu tak bylo, podařilo by se nám sny plnit až v horizontu několik desítek let. V mnoha případech by se to nepovedlo nikdy. Hypotéka je v této souvislosti velice často využívaným způsobem. Lidé s ní získají dostatečně velkou finanční částku, která jim pomůže realizovat plány v horizontu následujících měsíců. K čemu všemu se ovšem hypotéka využívá? Na to se vám pokusíme odpovědět v průběhu následujících řádků, takže rozhodně nikam neodcházejte.

Při jaké příležitosti se dá hypotéka využít?

  • stavba domu
  • rekonstrukce
  • vypořádání dědictví
  • odkoupení podílu v družstvu
  • vypořádání společného jmění manželů
  • zvýhodnění půjček
  • refundace

První bod seznamu zřejmě nedokáže nikoho z vás překvapit. Lidé potřebují někde bydlet a všichni víme, jak dokáže být stavba nového domu nákladná. Materiál, řemeslníci i následná investice do vybavení domácnosti rozhodně nejsou otázkou pár korun a proto se hypotéky stávají velice jednoduchým řešení, jak se s náklady vypořádat. Možnosti využití hypotéky jistě oceníte i během rekonstrukce stávajících obytných prostor. Ať už bydlíte v bytě nebo domku, v obou případech na vás čekají skutečně značné výdaje, se kterými si svépomocí nedokážete poradit.

Možnosti využití, o kterých se příliš nemluví

Svět poskytování finančních záplat se v posledních letech výrazně změnil. Nejvíce novinek si pro nás přichystal předešlý rok. Proto ani hypotéky od 1.1.2018 zdaleka nejsou stejné. Některé možnosti jejich využití se stali naprosto nereálnými. Nicméně i tak se stále dají využít k řadě událostí, které by vás dříve ani nenapadli. Ptáte se, o čem konkrétně je řeč?

Většina bank se nijak zásadně nebrání poskytnutí hypotéky v případě, kdy se klient potřebuje vypořádat s dědictvím. Pokud nemovitost zdědí více osob najednou, dá se předpokládat, že společné soužití nepřipadá v úvahu. Proto jeden z dědiců vyplatí ty ostatní a následně má dům zcela pro sebe. A právě s tím vám může pomoci hypotéka.

Nemovitosti nemusejí být jen v osobním vlastnictví, i když se jedná o nejčastější variantu. Na trhu se stále vyskytuje poměrně nezanedbatelné množství družstevních bytů, které můžete odkoupit právě díky hypotéce. Byt, který se považuje za podíl v družstvu, je následně naceněn obodně jako nemovitost samotná. Díky dvěma jednoduchým administrativním krokům pak byt přechází do osobního vlastnictví.

Společné jmění manželů? Hypotéka může pomoci

Společný majetek manželů je v zásadě tvořen třemi skupinami:

  • nemovité věci
  • movité věci
  • dluhy

Když se manželé rozhodnou pro rozvod, čeká je kromě jiného také vzájemné vypořádání. To funguje na podobném principu jako v případě vypořádání dědictví. Pokud si jeden z dvojice bude chtít ponechat například dům, je povinen toho druhého vyplatit. Jenže z vlastních kapes se mu to podaří jen velice obtížně, proto je hypotéka naprosto ideálním nástrojem, jak vyrovnání efektivně dosáhnout.

Refinancování hypoték v současnosti není žádný problém

Ke zvýhodnění stávajících půjček se hypotéky zejména v posledních letech také hojně využívají. Refinancováním hypotéky můžete efektivně zvýhodnit stávající smlouvu tak, že závazek převedete jinam. Nová hypotéka započne a ta stávající se doplatí.S tímto krokem si rozhodně sami neporadíte, není to zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. S celým procesem vám ovšem pomůže banka samotná, takže se nemusíte obávat, že by se něco mohlo pokazit.

Hypotéky jsou skutečně skvělým nástrojem k vyřešení hned několika situací, do kterých se může dostat každý z nás. Určitě se proto vyplatí mít dostatek informací, díky nimž se starosti sníží na minimum.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -