- Reklama -

Jak ochránit mazlíčky a náš domov před invazí parazitů?

Už jste četli?

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...

Hledáte novou práci? Sledujte hodnocení firem

Hodnocení firem se stává důležitým ukazatelem na trhu práce. Už nestačí jen poskytnout lidem zdroj obživy. Dnes stále více...

Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Na jejich cestě jim může pomoci nový edukační web tloustneme.cz. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se...
admin
+ěš

O tom, že zvířata jsou ohrožena vnějšími parazity, asi všichni z nás ví. Mnoho majitelů domácích mazlíčků si myslí, že jich se tento problém netýká. Pak jsou jednoho dne překvapeni, když na svém psovi objeví blechy, nebo se potýkají po procházce s velkým množstvím klíšťat v psím kožíšku. Tyto parazit mohou psi a kočky chytit téměř všude, ani ve městě před nimi nejsou v bezpečí.

Sezona klíšťat je rok od roku delší

Klíšťata jsou aktivní při teplotě od 4°C, takže mírné zimy jejich rozšíření napomáhají. Přenášejí mnohé nebezpečné nemoci, jejichž léčba není jednoduchá a mohou mít vážné následky. Patří k nim borelióza, klíšťová encefalitida, i méně známá babasióza a ehrilichióza. Prohlédnout psovi srst po procházce nestačí. Klíště můžeme snadno přehlédnout a již za několik hodin od přisátí dojde k potencionálnímu nakažení.  Nehledě na to, že denně vytahovat desítky klíšťat v době jejich nejvyššího výskytu není zrovna nejpříjemnější řešení. Vhodný přípravek musí zlikvidovat klíště co nejrychleji, aby nedošlo k přenosu nemoci.

Jak je to s blechami?

Blechy si může pejsek donést velmi snadno s procházky, ani nevíme jak. Dospělé blechy, které na zvířeti můžeme pozorovat, tvoří pouhých 5% jejich populace. Sají krev, a mohou přenášet tasemnice. Zbytek je v prostředí v podobě, vajíček, larev a nymf. Takto se může zamořit celé prostředí, ve kterém se zvíře pohybuje. Blechy se nejčastěji „usídlí“ ve zvířecím pelíšku, v čalouněném nábytku nebo v kobercích. Jakmile se blechy dostanou k vám domů, máte o „zábavu“ postaráno. Nejlepší tedy je zamezit tomu, aby je zvíře domů přineslo.

Braňte se moderním způsobem

Účinným přípravkem proti blechám, klíšťatům i všenkám je Fypryst, obsahující látku fipronyl. Sehnat se dá v chovatelských potřebách, u veterináře nebo v lékárně. Farmaceutická forma spot-on je velmi oblíbená. Stačí jednoduše obsah ampulky nanést na kůži zvířete mezi lopatkami. Jednoduchá aplikace a dlouhodobý účinek činí Fypryst jedním z nejpopulárnějších antiparazitik. Pro kočky je určen Fypryst CAT, pro psy Fypryst DOG, podle váhové kategorie se dělí na S, M, L nebo XL. Účinek proti klíšťatům přetrvává až 4 týdny, proti blechám dokonce až 8 týdnů.

Předchozí článekKvětiny a tradice
Další článekLodičky podle příležitosti
- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -