- Reklama -

Jak na parfémy

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...

Vybrat si kvalitní parfém není nic složitého. Vybírejte vůni podle svého vkusu, ale nikdy si nevybírejte jen podle toho, jak vám voní nastříkaný vzorek na papírku v prodejně. K vyzkoušení parfému vám slouží testery. Trochu vůně si aplikujte například na zápěstí a vyčkejte, až se postupně uvolní jednotlivé vůně.


Každý z nás má vlastní specifickou vůni, kterou parfém jen podtrhne či zvýrazní. Snadno se tak stane, že pokud vám voní parfém Calvin Klein Eternity krásně, na vaší kamarádce bude tato vůně vypadat zcela jinak.

Parfémy ovlivní i naši náladu

 

Parfémy nejen podtrhnou osobnost, ale také dodají sebevědomí a ovlivní i naši náladu. Zatímco příjemná vůně Cerruti 1881 může naši náladu výrazně zlepšit, naopak pronikavá a intenzivní vůně nás může znervóznit či způsobit melancholickou a špatnou náladu.

Parfémem nikdy nesmíme obtěžovat své okolí. Platí zde, že méně je více. Během dne je vhodné používat jemné toaletní vody, parfémy mají být využívány pro slavnostní příležitosti. Vůni bychom měli vybírat podle ročního období. Pro teplé léto jsou ideální svěží květinové a ovocné vůně, v chladné zimě můžeme volit i orientální a balzamické vůně. Především je však potřeba se řídit svým vkusem a potřebami.

Parfémy se nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce vlásečnic – do loketní jamky, do podkolení, za ušní boltec, v těchto místech je pokožka nejteplejší a tak se vůně snadno rozvine. Parfém rovněž můžeme nanést těsně nad vlasy, na oděvy z přírodních materiálů, ale vyhnout bychom se měli bílému oblečení a přírodnímu hedvábí. Aplikovaný parfém na nich zanechá stopy, které zpravidla nejdou odstranit.

Parfémy se skládají ze směsí prvků s různou prchavostí. Základní prvky vůně se nazývají také vonné akordy a spolu s dalšími látkami tvoří kompozici.

Tyto komponenty pak dělíme do tří fází:

HLAVA – 1. fáze: rychle prchavé látky cítíme nejdříve a tato vůně rychle odezní.
SRDCE – 2. fáze: středně prchavé látky tvoří buket, charakter vůně – rozvine se za několik minut.
ZÁKLAD – 3. fáze: pomalu prchavé látky působí nejdéle, po několik hodin.

V eshopu Notino.cz (původně parfums.cz) naleznete u každého parfému všechny tyto informace přehledně vypsané. Nebo můžete do políčka Hledat zadat Vaši oblíbenou vonnou ingredienci a Notino vám samo nabídne parfémy, který ji obsahují. Usnadní vám to vyhledávání a vy tak budete mít víc času na výběr toho pravého parfému.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -