- Reklama -

Jak funguje personální agentura

Už jste četli?

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...

Hledáte novou práci? Sledujte hodnocení firem

Hodnocení firem se stává důležitým ukazatelem na trhu práce. Už nestačí jen poskytnout lidem zdroj obživy. Dnes stále více...

Překročte svůj stín s tloustneme.cz

Na jejich cestě jim může pomoci nový edukační web tloustneme.cz. „Web přináší české veřejnosti informace připravené ve spolupráci se...

Personální agentura je fyzická či právnická osoba, která pomáhá uchazečům o zaměstnání získat práci či brigádu. Nefunguje jako úřad práce, ale inzeruje nabídky práce a vybírá uchazeče na základě požadavků klienta.

Personální agentura

Kdo jsou klienti personální agentury

Za klienty má personální agentura zaměstnavatele, kteří chtějí obsadit určitou pracovní pozici a za tímto účelem oslovil právě agenturu. V případě, že personální agentura najde vhodného kandidáta a klient jej zaměstná, personální agentura získá za toto zprostředkování práce provizi. Služby agentury platí zaměstnavatel, uchazeči o práci nesmí být naúčtován či stržen žádný poplatek.

Jak probíhá komunikace mezi uchazečem a agenturou

První kontakt mezi agenturou a uchazečem o zaměstnání vzniká:

  • Personální agentura je kontaktována uchazečem na základě inzerátu či doporučení – zašle ji životopis a průvodní dopis.
  • Uchazeč reaguje na nabídku konkrétního zaměstnání
  • Personální agentura sama kontaktuje uchazeče na základě doporučení jiných osob či přímo klienta hledající zaměstnance. Pokud uchazeč nemá o místo zájem, může dát souhlas s uložením osobních údajů do databáze agentury pro pozdější využití.

Uzavření pracovní smlouvy

V případě, že uchazeč a zaměstnavatel uzavřou pracovní smlouvu a uchazeč nastoupí do zaměstnání, pak došlo k úspěšnému uzavření výběrového řízení a práce agentury. Dochází pak k situaci, kdy uchazeč získal práci, zaměstnavatel kvalifikovaného zaměstnance a personální agentura získá provizi za získání zaměstnance od zaměstnavatele. Činnost personální agentury je hlídán Úřadem práce, který ji uděluje licenci. Spolehlivá personální agentura je členem Asociace personálních agentur, má sjednáno pojištění proti úpadku, je pojištěna k odpovědnosti za škody a samozřejmě držitelem platné licence a potřebného živnostenského oprávnění.

Personální agentura – Žirafa.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

SEOlaboratoř.cz

- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. […] hledám práci, obrátím se na své známé a přátele. Napíšu si životopis a obešlu firmy v okolí, reaguji […]

Comments are closed.

- Reklama -

Doporučení redakce

Co budete dělat po maturitě? Zkuste roční studium jazyků

Patříte mezi letošní maturanty a stále nevíte, co budete dělat dále? Situace okolo maturit je sama o sobě dost...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -