- Reklama -

Dotace EU pomohou i vaší obci či podnikání

Už jste četli?

Září je stále o dětských hřištích a výletech

Letní prázdniny jsou sice za námi, ale vypadá to, že se i v září budeme moci těšit...

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Je tomu již 13 let, kdy naše republika vstoupila do Evropské Unie. Za tu dobu jsme získali prostředky v celkové výši přibližně 500 miliard Kč. Opravily se silnice, železnice, vybrané obce i firmy potkal značný rozvoj. I vaše organizace může dosáhnout na dotace EU. Je to jednodušší, než si myslíte.

Dotace EU vždy neměly v naší zemi dobrou pověst. Špatně nastavená legislativa umožnila vznik podvodných struktur, firmy nebyly zvyklé na administrativní zátěž spojenou s dotacemi. Obojí se však již podařilo do značné míry vyřešit.

Dotace EU pomáhají

Je pravda, že i dnes se se získáním dotací pojí množství administrativy. Projekty je třeba důkladně připravit, obhájit jejich účel, udržitelnost i finanční náklady. Na druhou stranu s tím ale města, firmy i jednotlivci dnes již počítají. A protože právě kvalitní projekt je základem úspěchu, vzniklo množství specializovaných společností, které se soustřeďují právě na získání dotace EU.

Finanční prostředky, které žadatel získá z Evropské unie, mají vždy konkrétní účel specifikovaný v projektu. Jejich cílem je zlepšit životní úroveň lidí, proto se prostředky vždy zvolna přesouvají tam, kde jsou potřeba. Aktuálně například běží operační programy související se životním prostředím, energetickými úsporami a také podporou malého a středního podnikání.

Sledovat dotace EU je náročnější

Jedním z problémů, se kterým se aktuálně obce i podnikatelé potýkají, je sledování vypisování dotačních výzev. Tím, že existuje celá řada programů určených pro různé příjemce a úpravy termínů spuštění rozhodně nejsou výjimkou, je třeba dotace EU skutečně bedlivě sledovat. Opomenutí v řádech dnů může společnost či město připravit o prostředky, na které se čekalo dlouhou dobu.

Jako ideální řešení se jeví spojení sil se společností, která dotace EU aktivně sleduje. Taková společnost za firmu či obec ohlídá veškeré termíny a v případě atraktivního dotačního titulu pomůže sestavit úspěšnou žádost o čerpání prostředků.

 

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Září je stále o dětských hřištích a výletech

Letní prázdniny jsou sice za námi, ale vypadá to, že se i v září budeme moci těšit...

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají její zelenkavé plody, které jsou...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -