- Reklama -

Dotace EU pomohou i vaší obci či podnikání

Už jste četli?

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...

Tlmivka – funkcia a využitie

O tomto malom "čude" ste už určite počuli. Ale čo to vlastne je? Aké má funkcie a, kde sa...

S čím jsou Češi na pracovištích nejvíce spokojeni?

Jsou nebo nejsou zaměstnanci ve své práci spokojení? Tím se dlouhé roky zabývá nejeden průzkum. Odpovědi však nemusíte získávat...

Je tomu již 13 let, kdy naše republika vstoupila do Evropské Unie. Za tu dobu jsme získali prostředky v celkové výši přibližně 500 miliard Kč. Opravily se silnice, železnice, vybrané obce i firmy potkal značný rozvoj. I vaše organizace může dosáhnout na dotace EU. Je to jednodušší, než si myslíte.

Dotace EU vždy neměly v naší zemi dobrou pověst. Špatně nastavená legislativa umožnila vznik podvodných struktur, firmy nebyly zvyklé na administrativní zátěž spojenou s dotacemi. Obojí se však již podařilo do značné míry vyřešit.

Dotace EU pomáhají

Je pravda, že i dnes se se získáním dotací pojí množství administrativy. Projekty je třeba důkladně připravit, obhájit jejich účel, udržitelnost i finanční náklady. Na druhou stranu s tím ale města, firmy i jednotlivci dnes již počítají. A protože právě kvalitní projekt je základem úspěchu, vzniklo množství specializovaných společností, které se soustřeďují právě na získání dotace EU.

Finanční prostředky, které žadatel získá z Evropské unie, mají vždy konkrétní účel specifikovaný v projektu. Jejich cílem je zlepšit životní úroveň lidí, proto se prostředky vždy zvolna přesouvají tam, kde jsou potřeba. Aktuálně například běží operační programy související se životním prostředím, energetickými úsporami a také podporou malého a středního podnikání.

Sledovat dotace EU je náročnější

Jedním z problémů, se kterým se aktuálně obce i podnikatelé potýkají, je sledování vypisování dotačních výzev. Tím, že existuje celá řada programů určených pro různé příjemce a úpravy termínů spuštění rozhodně nejsou výjimkou, je třeba dotace EU skutečně bedlivě sledovat. Opomenutí v řádech dnů může společnost či město připravit o prostředky, na které se čekalo dlouhou dobu.

Jako ideální řešení se jeví spojení sil se společností, která dotace EU aktivně sleduje. Taková společnost za firmu či obec ohlídá veškeré termíny a v případě atraktivního dotačního titulu pomůže sestavit úspěšnou žádost o čerpání prostředků.

 

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -