- Reklama -

Co jste o Maďarsku nevěděli a měli byste vědět

Už jste četli?

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...

Tlmivka – funkcia a využitie

O tomto malom "čude" ste už určite počuli. Ale čo to vlastne je? Aké má funkcie a, kde sa...

S čím jsou Češi na pracovištích nejvíce spokojeni?

Jsou nebo nejsou zaměstnanci ve své práci spokojení? Tím se dlouhé roky zabývá nejeden průzkum. Odpovědi však nemusíte získávat...
admin
+ěš

Dnes je možné cestovat různými způsoby. Někteří volí rychlé letadlo, jiní osobní automobil, někteří cestují s radostí vlakem. Ať už ale cestujete kamkoli, zjistěte si vždy o dané destinace či městě něco více. Přece jen každá země má trochu jinou kulturu, platí se v ní jinými penězi a má jiné zvyky a tradice, které je třeba respektovat. Zaměřme se nyní na Maďarsko, které známe hlavně díky zdejší gastronomii.

Maďarský guláš nebo maďarské klobásy zná moc dobře každý člověk. Jenže ochutnat tyto pokrmy přímo v Maďarsku, to je zážitek nad zážitky! Odejděte tedy od svých ploten a vydejte se do země, kterou se vyplatí vidět a zažít. A než nasednete do auta, vlaku nebo letadla, prozradíme vám, co byste o Maďarsku měli vědět a znát.

Země Otty von Habsburga

Maďarsko je často označováno za zemi Otty von Habsburga, který byl pro zemi velmi důležitou osobností. Byl to syn rakouského císaře a uherského krála Karla I., taktéž byl hlavou habsburské monarchie. Po zrušení monarchie se angažoval v politice, dožil se skoro sta let. Je velmi zajímavé, že zatímco jeho tělo odpočívá v Rakousku, jeho srdce putovalo do Maďarska. Otto von Habsburg tak odpočívá na dvou místech najednou, a to v zemích, kterým mohl korunní princ vládnout, kdyby byl svět jiný.

Svatoštěpánská koruna jako nejvýznamnější maďarský symbol

Pokud bychom měli zmínit nejvýznamnější maďarský symbol, zmínili bychom svatoštěpánskou korunu, která je velmi vzácným artefaktem, jenž byl však raději předán Američanům, a to ze strachu z komunistů. Dnes je však koruna opět v Maďarsku, konkrétně si ji můžete prohlédnout v maďarském parlamentu v Budapešti.

Do Maďarska za termálními lázněmi

I když by člověk řekl, že se do Maďarska jezdí za zdejšími architektonickými skvosty, jezdí se sem hlavně za termálními lázněmi. Maďarsko je totiž zemí termálních lázní, jezdí se sem za každého počasí. Hlavně termální lázně Bükfürdö jsou velice populární. Pokud se do Bükfürdö vydáte, ubytujte se třeba v Greenfield Hotel Golf&Spa či v Hotelu Piroska.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -