- Reklama -

5 tipů pro péči nejen o mladou pleť

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...
admin
+ěš

Ačkoliv se význam včasné péče o pleť neustále připomíná, většina žen ve věku kolem dvaceti let ji podceňuje. Důvody jsou prosté – obvykle již neřeší problémy, které souvisí s hormonálními změnami při dospívání a nepřipouštějí si, že by se jejich tvář mohla za pár let proměnit k nepoznání. Nedělejte stejnou chybu jako ostatní a začněte o pokožku náležitě pečovat již nyní. Stačí dodržet několik základních pravidel a „přestanete stárnout“. Tipy samozřejmě oceníte i v případě, že máte v občance mnohem starší „datum výroby“.

1. Čistota je půl zdraví

Zeptejte se partnera, proč tak často jezdí s autem na myčku. Vysvětlí vám, že nečistoty zkracují životnost laku. S pletí je to podobné – také jí neprospívají, proto se musíte postarat o důkladné čištění. Bezkonkurenčních pomocníkem je micelární voda, která vás zbaví make-upu, mastnoty i těžkých kovů. Ta od Biodermy je účinná a zároveň velmi šetrná k pokožce (je hypoalergenní a neobsahuje parabeny ani parfemace). Micelárka vám navíc ušetří spoustu drahocenného času, což oceníte po celodenním zápřahu v práci i na dovolené.

2. Povzbuzujte ji a hydratujte

Při výběru kosmetických produktů věnujte pozornost složení a vyhněte se aplikaci pěti různých krémů. Zvolte jeden, ale o to kvalitnější. Klíčem k trvale krásné pleti je pravidelná hydratace, díky které se pokožka lépe regeneruje a pomaleji stárne. Opět můžete zalovit v nabídce špičkové francouzské značky Bioderma. Produkty z řady Hydrabio jsou jako stvořené pro ženy, kterým začínají být vidět malé vrásky, mají nevýraznou pleť a často cítí nepříjemné pnutí.

3. Předcházejte nadměrnému vysoušení

Opakem hydratace je dehydratace. Dochází k ní v důsledku používání produktů, které svým nevhodným složením omezují produkci kožního mazu. K vysoušení samozřejmě přispívají i vnější vlivy – horko, mráz, suchý vzduch proudící z klimatizační jednotky, příliš mnoho slunečního záření nebo náhlé změny teplot. S dehydratací vám může pomoct micelární voda pro dehydratovanou kůži.

4. Nepřehánějte to s make-upem

Pokud si to vaše tvář vyloženě nežádá, snažte se make-up používat jen minimálně. Vezměte si příklad z asijských žen. V Japonsku a Koreji si ženy na maskovací kosmetiku příliš nepotrpí a na jejich pleti je to znát. Uhádnout jejich věk je často nemožné.

5. Dopřávejte si dostatek spánku a vyhýbejte se stresu

Pleť se během spánku regeneruje (uvolňuje se melatonin – hormon povzbuzující regenerační procesy), proto se o něm hovoří jako o jednom z klíčů ke krásnějšímu a mladšímu vzhledu. A nejen spánek, na stavu pokožky se podílí také stres. Budete-li si jedno dopřávat v dostatečném množství a druhému se vyhýbat, rozhodně neuděláte chybu.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -