- Reklama -

5 tipů pro péči nejen o mladou pleť

Už jste četli?

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno...
admin
+ěš

Ačkoliv se význam včasné péče o pleť neustále připomíná, většina žen ve věku kolem dvaceti let ji podceňuje. Důvody jsou prosté – obvykle již neřeší problémy, které souvisí s hormonálními změnami při dospívání a nepřipouštějí si, že by se jejich tvář mohla za pár let proměnit k nepoznání. Nedělejte stejnou chybu jako ostatní a začněte o pokožku náležitě pečovat již nyní. Stačí dodržet několik základních pravidel a „přestanete stárnout“. Tipy samozřejmě oceníte i v případě, že máte v občance mnohem starší „datum výroby“.

1. Čistota je půl zdraví

Zeptejte se partnera, proč tak často jezdí s autem na myčku. Vysvětlí vám, že nečistoty zkracují životnost laku. S pletí je to podobné – také jí neprospívají, proto se musíte postarat o důkladné čištění. Bezkonkurenčních pomocníkem je micelární voda, která vás zbaví make-upu, mastnoty i těžkých kovů. Ta od Biodermy je účinná a zároveň velmi šetrná k pokožce (je hypoalergenní a neobsahuje parabeny ani parfemace). Micelárka vám navíc ušetří spoustu drahocenného času, což oceníte po celodenním zápřahu v práci i na dovolené.

2. Povzbuzujte ji a hydratujte

Při výběru kosmetických produktů věnujte pozornost složení a vyhněte se aplikaci pěti různých krémů. Zvolte jeden, ale o to kvalitnější. Klíčem k trvale krásné pleti je pravidelná hydratace, díky které se pokožka lépe regeneruje a pomaleji stárne. Opět můžete zalovit v nabídce špičkové francouzské značky Bioderma. Produkty z řady Hydrabio jsou jako stvořené pro ženy, kterým začínají být vidět malé vrásky, mají nevýraznou pleť a často cítí nepříjemné pnutí.

3. Předcházejte nadměrnému vysoušení

Opakem hydratace je dehydratace. Dochází k ní v důsledku používání produktů, které svým nevhodným složením omezují produkci kožního mazu. K vysoušení samozřejmě přispívají i vnější vlivy – horko, mráz, suchý vzduch proudící z klimatizační jednotky, příliš mnoho slunečního záření nebo náhlé změny teplot. S dehydratací vám může pomoct micelární voda pro dehydratovanou kůži.

4. Nepřehánějte to s make-upem

Pokud si to vaše tvář vyloženě nežádá, snažte se make-up používat jen minimálně. Vezměte si příklad z asijských žen. V Japonsku a Koreji si ženy na maskovací kosmetiku příliš nepotrpí a na jejich pleti je to znát. Uhádnout jejich věk je často nemožné.

5. Dopřávejte si dostatek spánku a vyhýbejte se stresu

Pleť se během spánku regeneruje (uvolňuje se melatonin – hormon povzbuzující regenerační procesy), proto se o něm hovoří jako o jednom z klíčů ke krásnějšímu a mladšímu vzhledu. A nejen spánek, na stavu pokožky se podílí také stres. Budete-li si jedno dopřávat v dostatečném množství a druhému se vyhýbat, rozhodně neuděláte chybu.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na váš domov z výšky nebo...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno řešení, které potěší nejednoho chlapa....

Mini fotopast aneb spolehlivý strážce rekreačních chat

Svou chatu máte rádi, jezdíte na ní pravidelně během sezony užívat si víkendy nebo jiné dny pracovního klidu. Nejen v dnešní době je...

Lidská odpovědnost nezná hranice

Čím se člověk liší od zvířete? Žádný strach, nepíšeme pro vás novou encyklopedii, nýbrž cílíme pouze jediným směrem. Člověk je schopen citů, emocí, lásky...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -