- Reklama -

Unikátní lázně Velichovky pro léčbu i relaxaci

Už jste četli?

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...

Tlmivka – funkcia a využitie

O tomto malom "čude" ste už určite počuli. Ale čo to vlastne je? Aké má funkcie a, kde sa...

S čím jsou Češi na pracovištích nejvíce spokojeni?

Jsou nebo nejsou zaměstnanci ve své práci spokojení? Tím se dlouhé roky zabývá nejeden průzkum. Odpovědi však nemusíte získávat...

Kam ve východních Čechách do lázní? A co třeba lázně Velichovky, ležící 5 km od Jaroměře v Podkrkonoší? Proslavily se pro léčbu pohybového aparátu a nabízejí mnoho zajímavých procedur, nejen v rámci doporučené léčby, ale i relaxace a wellness. Po krátké pauze jsou tyto lázně na pohybové ústrojí opět otevřené a těší se velkému zájmu. Není divu. Využívají totiž ojedinělý léčebný zdroj, a to hustou křídovou slatinnou zeminu, která je napájena prameny s vysokým obsahem železa, síry a uhličitanu vápenatého. Slatinná koupel a slatinný zábal jsou vyhlášené.

Lázně s tradicí a věhlasem

Lázně Velichovky fungují již od roku 1897 a specializují se na pohybové ústrojí. To znamená rehabilitace pacientů po úrazech, zotavení po operacích a kloubních náhradách, léčbu lidí s různými dědičnými i získanými nemocemi pohybového aparátu. S lázněmi spolupracuje řada předních odborníků ve svých oborech, i proto jsou tak vyhlášené.

Lázeňské pobyty nejen pro seniory

Jaké jsou možnosti v lázních Velichovky? Léčebné pobyty, wellness pobyty a relax v lázních, v některých případech dokonce léčbu hradí pojišťovna, částečně nebo úplně. To může pomoci lidem v horší finanční situaci a doporučují se i jako lázeňské pobyty pro seniory. Pacienti zde načerpají zde energii, sílu a posílí imunitu. V rámci léčebných pobytů lze vybírat z množství procedur pro zdraví a krásu, jako jsou koupele, parafínové zábaly, kondiční procedury nebo lymfodrenáže.

Vydejte se do Velichovek za wellness

Pokud se do Velichovek vydáte za wellness a odpočinkem, zregenerovat tělo i mysl a určitě se vám zde bude líbit. Užijete si masáže, rašelinovou koupelrašelinový zábal, zeštíhlující procedury, kosmetiku, manikúru i pedikúru. Nabídka wellness pobytů potěší muže i ženy, můžete se sem klidně vypravit v páru na odpočinkovou dovolenou nebo prodloužený víkend. Relaxace ve Velichovkách v podobě lázeňských víkendových pobytů je i skvělým tipem na dárek.

Krásné okolí lázní

Okolí Velichovek rozhodně stojí za vidění. Obklopuje je totiž rozsáhlý park a malebná krajina Podkrkonoší. V pěkném počasí si můžete odpočinout nejen při procedurách, ale i v přírodě nebo poznat zdejší města a jejich zajímavosti. Můžete si zahrát bowling, tenis, golf nebo squash, zajít do sauny, fitness centra, jezdit na koni, nadýchat se čerstvého vzduchu. K návštěvě láká ZOO Dvůr Králové, Kuks, Ratibořice, Opočno, Josefov a další krásná místa. Lázeňský pobyt je skvělou možností, jak na chvíli opustit všední starosti a zapomenout na běžný shon.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Koronavirus výrazně ovlivňuje přístup obézních lidí k jejich tělesné hmotnosti

Podle Světové zdravotnické organizace je Česká republika sedmou v žebříčku evropských zemí s nejobéznější populací. Tloustnutí navíc nyní nahrává i...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -