- Reklama -

Tržby společnosti Vincentka vzrostly v loňském roce o šest miliónů korun

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...

Loňský rok byl pro společnost Vincentka, a. s., velmi úspěšný. Celkový objem tržeb za prodané výrobky se vyšplhal na 90,6 miliónů korun, což je o 6 miliónů korun více než v roce 2014. Společnost Vincentka se tak tímto výsledkem přiblížila ke svému nejúspěšnějšímu roku 2013, kdy její tržby dosáhly výše 91 miliónů korun. Společnost Vincentka investuje nemalé prostředky do modernizace i do výroby doplňkového zboží, které využívá léčivé síly minerální vody Vincentka.  O pozitivní situaci informoval Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na plnění minerální vody Vincentka do lahví.

„Rok 2014 byl netypický, protože jsme měnili distributora pro český trh. Novým distributorem se stala společnost Kofola, a. s., a smlouvy s některými řetězci se uzavíraly až na jaře 2014, což se projevilo v drobném výpadku. V následujícím roce 2015 se situace zlepšila a tržby se nám meziročně zvýšily o 7 %. Pokračoval i trend pravidelného růstu odbytu na slovenském trhu, který se v posledních letech každoročně zvyšuje více než o 10 %. Právě slovenský trh, spolu s domácím jsou pro nás nadále prioritou,“ řekl J. Šumšal.

Dodal, že v roce 2015 se mírně snížil prodej v Rusku a na Ukrajině a stagnoval v Číně. Vincentku firma dodává také do Estonska a v menším množství do Maďarska. Naopak firmě stále rostou tržby z doplňkového sortimentu, který tvoří nosní sprej, pastilky, zubní pasta, hydratační krém či sirup. V poslední době výrazně roste i zájem o koncentrát k proplachu nosních dutin s konvičkou Nasalis. Na celkových tržbách se doplňkový sortiment podílí cca 36 procenty.

Společnost Vincentka, a. s., ročně prodává více než čtyři miliony lahví Vincentky o obsahu 0,7 litru. Cca 10 % tržeb tvoří export. Akciová společnost Vincentka, a. s., se sídlem v Luhačovicích byla založena v roce 1997 za účelem koupě a obnovení provozu plnírny léčivé minerální vody. V lednu 1998 se tak navázalo na více než stoletou historii, která začala výstavbou první plnírny přímo u pramene z roku 1851. Společnost realizovala rozsáhlé rekonstrukce objektu a trvale investuje do modernizace provozu, technologického zařízení i rozšíření kapacit, zejména pro výrobu doplňkového zboží. Průměrně zaměstnává 17 osob.

Na Vincentku jsou obyvatelé Luhačovic náležitě hrdí. Díky přírodní léčivé minerální vodě se Lázně Luhačovice proslavily ve světě. Vincentka jako jediná ze zdejších minerálních vod se může plnit do lahví, na což se zájemci mohou podívat během exkurzí do plnírny Vincentky. Historie léčivé vody Vincentky sahá hluboko do historie. První písemná zmínka pochází z roku 1669 a od roku 1780 se Vincentka vozila i do Vídně a věhlas o jejích blahodárných léčivých účincích se šířil do světa.

Vincentka je označována také jako „lék našich babiček“. Její léčivé účinky prověřila staletí. Je vhodná jako doplněk při detoxikaci organismu, jako cenný zdroj jódu a jiných důležitých minerálů potřebných pro zdravý životní styl. Obsahuje biogenní prvky, jakými jsou lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt ve fyziologickém poměrném zastoupení. Vincentka umožňuje rozpouštění hlenů na sliznicích dýchacích cest, žaludku a střevech, dále je vhodná jako přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty.

Více informací je na www.vincentka.cz.

 

 

 

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -