- Reklama -

Cyklovýlet v Itálii

Už jste četli?

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...

Snadný přivýdělek i bez kvalifikace

Někdy nastanou takové situace, kdy si člověk nemůže dovolit pracovat na plný úvazek nebo dokonce ani na běžné brigádě....

Je možné získat půjčku i v případě záznamu v registru?

Mnoho lidí hledá způsob, jak získat hypotéku nebo úvěr i v případě, že je jejich jména zapsáno v registru dlužníků. A...
admin
+ěš

Itálie je Mekkou mnoha populárních sportů. Ať už díky přírodním podmínkám nebo jednoduše kvůli národní vášni. Z těchto podmínek pak můžeme těžit i my. Itálie je k našim hranicím navíc velmi blízko. Jedním ze sportů, který si na Apeninském poloostrově maximálně užijete, je cyklistika. Proto se nezapomeňte pojistit a hurá do sedla!

Kouzelné hory severní Itálie

Strávit aktivní dovolenou se přímo vybízí v jednom z horských masívů Alp – Dolomitech. Podle mnohých se jedná o vůbec nejkrásnější pohoří celé Evropy. Trasy tu jsou poměrně dost fyzicky náročné v průměru od 70 do 130 kilometrů. Je proto třeba nepodcenit přípravu. Jejich zdolání je pak minimálně na celý týden. Pokud sledujete profesionální cyklistiku, jistě pro vás bude zážitek projet část trasy závodu Giro d’Italia.

O něco jednodušší trasy, ale stále stejně nádherné, najdete v Jižním Tyrolsku. Prostředí zde působí skutečně idylicky. Hory, po loukách se prohánějící krávy a dřevěné domky s vyřezávaných zábradlím s muškáty v oknech. Zkrátka jako v pohádce. Na příliv cykloturistů tu jsou zvyklí – stezky tu jsou příjemně vyasfaltovány.

Ostrovní cyklistika s písečnými plážemi

Pokud budete chtít svojí dovolenou proložit i s klasickým válením na pláží, je ideální ostrov Elba. Krásná středomořská krajina nabízí mnoho cyklotras různé náročnosti. Délky se pohybují kolem 40 až 90 kilometrů. Místa, kam vyrazit, jsou skutečně rozmanité. Vyjet můžete na nejvyšší místo ostrova, do zálivu Biodola, k horské vesničce Sant’Ilario in Campo nebo k vile, kde ve vyhnanství trávil svůj čas Napoleon.

Při svých cestách budete často narážet na bungalovy, kde se lze ubytovat. Chcete-li být dobrodružní, rozhodně není problém přespávat ve stanu.

Dalším podobným místem je nádherná ostrovní Sardinie. Podle samotných Italů se právě zde nacházejí ty vůbec nejkrásnější pláže Itálie. Stezky tu jsou spíše jednodušší a projet si můžete i okolní Korsiku nebo ostrovy Magdalena.

Pro více informací o pojištění přejděte na https://ergo.cz.

Náš tip: Pokud nemáte dostatečnou fyzickou kondici, výletu se nemusíte vzdávat. Pořiďte si elektrokolo.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -