- Reklama -

České olympijské naděje na ZOH 2018 v Pchjongčchangu

Už jste četli?

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží...
admin
+ěš

Nadcházející zimní olympijské hry jsou už za dveřmi – s českou výpravou to však aktuálně v půlce prosince moc optimisticky nevypadá. Sportovci, kteří jsou papírovými favority ve svém odvětví, jsou až na výjimky většinou zranění, nebo nemají formu. Kdo se tedy bude starat o medaile?

Biatlon: Gabriela Koukalová je zraněná, ostatní bez formy

Zimním sportem číslo jedna se během uplynulých sezon stal bezesporu biatlon – dařilo se jak ženám, tak taky mužům, a to už i na ZOH 2014 v Soči, kde to českým barvám „cinklo“ hned 5x. Po úspěšné sezoně 2016/17, kdy naši vybojovali 4 cenné kovy i na Mistrovství světa a Koukalová získala 2 malé křišťálové glóby, to na startu nové sezony, jejíž součástí jsou i Zimní olympijské hry 2018 v Jižní Koreji, vypadalo velmi dobře.

Opak je však pravdou, naše největší hvězda má zraněná lýtka a ještě nezasáhla do žádného ze závodů, ostatní ženy zřídkakdy vybojují alespoň umístěni v TOP 20. Ještě horší je situace u mužů, kde dokonce nemáme ani jednoho muže do 30. místa v průběžném hodnocení Světového poháru. Biatlonový boom posledních let, během kterého začaly vznikat dokonce i biatlonové online či společenské hry, je aktuálně na ústupu. Třeba se to po olympiádě zase změní.

Rychlobruslení: co předvede Martina Sáblíková a Karolína Erbanová?

Pokud se před sezonou „počítalo“ s někým, kdo téměř stoprocentně přiveze nějaký cenný kov, pak to byla určitě Martina Sáblíková, které se to povedlo nejednou na 2 předchozích Olympijských hrách. Vinou zranění zad však zatím svěřenkyně trenéra Nováka vybojovala z několika závodů „jen“ jedno třetí a jedno druhé místo, na což rozhodně není zvyklá. Fanoušky však uklidňuje, že bude do února fit.

Tak trochu ve stínu své slavnější kolegyně je Karolína Erbanová, specializující se především na krátké tratě. Ta letos zajíždí skvělé výsledky, hned několikrát už byla čtvrtá a nějaká z medailí by ji v korejském Pchjongčchangu určitě slušela. Výhodou pro ni může být to, že nebude pod takovým tlakem jako Sáblíková.

Snowboarding: hvězdné trio Ledecká, Samková, Pančochová

Dcera známého českého zpěváka, Ester Ledecká, je aktuálně největší nadějí na zisk olympijské medaile. Velkou raritou je, že kromě své nejlepší disciplíny, což jsou paralelní slalomy ve snowboardu, začala závodit i ve sjezdovém lyžování a dokázala už být i do 10. místa.

Obhájit olympijské zlato se pokusí také Eva Samková ve snowboardcrossu, aktuálně ale laboruje se zraněním svého problémového ramene, tak uvidíme, v jaké formě se do závodů ve Světovém poháru tato sympatická závodnice vrátí. Trojici nadějí uzavře Šárka Pančochová, která závodí v disciplíně Big Air, jenž bude mít na ZOH 2018 premiéru.

Pokud si chcete také prožit nějaký ten adrenalin, můžete naše závodníky či závodnice podpořit například sázkou u některé ze sázkových kanceláří a vydělat si pár korun. Někdy je mnohem lepší počkat, jak se bude vámi vybraný závod vyvíjet, využít live kurzy a vsadit si až v jeho průběhu.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Malé, ale velmi chutné

Pokud se zaměříme, na fazole mungo, tak se můžeme setkat i s názvem zelená sója. Možná to dělají...

Skladové haly zaplňují Česko

Potřebuje se vaše firma rozšířit o další sklady a hledá vhodné skladové prostory, které by byly blízko sídlu společnosti? Nebo snad hledáte...

Franšízy, které prosperují i v době koronavirové krize

I když se mnohým podnikům v době koronavirové krize nedaří, i když se některé podniky doslova drží na vlásku, jiné společnosti poměrně...

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro...

Co všechno promyslet před koupí papouška

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -