- Reklama -

5 nejčastějších mýtů o e-shopařích

Už jste četli?

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno...

Provozování internetového obchodu je stále ještě zahaleno do spousty polopravd a mýtů. Jestli uvažujete o založení e-shopu, tak mrkněte, jaká jsou nejčastější?

1.E-shopař jen sedí, nic nemusí dělat

Ve skutečnosti je to práce, která majiteli internetového obchodu zabere od rána do večera – a často i celé víkendy a dny volna. Stačí se podívat do internetových diskuzí a dojde vám, že většina z nich odpovídá na dotazy potencionálních klientů 24 hodin denně. Je jim totiž jasné, že pokud na dotaz neodpoví hned, zákazník si najde jiný e-shop. E-shop nejde jen tak zavřít a nechat několik dní být bez povšimnutí.

2.Založit e-shop je těžké

V dnešní době to je právě naopak. Tvorba e-shopu vám zabere pár minut. To, co už tak lehké nebude, je promyslet si, co budete prodávat (a lidé o to budou mít zájem) a jak to budete prodávat – tedy marketing. Konkurence v oboru je velká. Ale to neznamená, že nemůžete uspět.Jak tedy na to? Nejjednodušší je, když si internetový obchod pronajmete, takový e-shop vás vyjde levně. Pronájem e-shopu bude stát zpravidla několik stovek měsíčně, ale jsou verze i zdarma.

Systém za vás vyřeší i elektronickou evidenci tržeb. EET pokladna je v něm již instalována, takže vás nečekají žádné starosti navíc.

3.E-shopař vydělává hned

Opět další velký mýtus. Než se lidé o internetovém obchodě dozví, trvá to i několik měsíců. Musíte investovat hodně peněz do reklamy a marketingu, připravovat kampaně, které návštěvníky webu zaujmou.

Marketing a v poslední době on-line marketing je rozsáhlý obor. Navíc se rychle mění, takže musíte stále sledovat trendy. Pokud ale nevíte vůbec nic ani o provozu e-shopu, ani o marketingu, určitě se hodí praktický průvodce od předních českých specialistů – můj první e-shop.

4.E-shopař = introvert

Založení e-shopu rozhodně neznamená nulovou komunikaci s lidmi. Ta je naopak vyžadovaná velmi – dohadovat se s člověkem osobně je v mnoha směrech snazší. Navzájem se pochopíte, vyrozumíte leccos i z neverbální komunikace. Tohle si po mailu a zprávách na Facebooku nikdy s nikým nepředáte, musíte se do zákazníka vcítit, přestože nemáte moc možností, jak zjistit, jestli jeho odpověď byla příjemná, neutrální nebo v ní byl závan jízlivosti.

Často je pak lepší zvednout telefon a zkusit si se zákazníkem promluvit.

5.E-shop s nejnižší cenou vyhrává

I doby, kdy se zákazník díval pouze na cenu, jsou pryč. Dnes už je pro většinu zákazníků mnohem důležitější, za jak dlouho produkt dostane, jakou dostane péči, i jak kvalitní bude samotný produkt. E-shopy, které dlouhodobě udržují ceny velmi nízko, jsou většinou neziskové a spějí k zániku.

Sám e-shopař by si měl promyslet, čím bude konkurovat jiným obchodům. Co je jeho výhodou a předností. Vyzná se dokonale a bude působit jako profesionální rádce? Nebo dokáže nabídnout špičkový servis, díky kterému se na něj budou zákazníci zas a znovu obracet?

A co vaše zkušenosti s e-shopy a e-shopaři? Myslíte si také, že je Česko e-shopová velmoc?

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Akutní půjčka, kterou můžete využít naprosto na cokoliv

Malý úvěr, jenž bude sjednaný během příštích několika minut? Přesně to je možné v online světě!

Let vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem přináší několik předností pro každého z nás, podívat se můžete na vaše oblíbená místa, na váš domov z výšky nebo...

Pánský náramek – dárek šitý na míru

Milé dámy, hledáte dárek pro svého přítele, manžela či jinou blízkou osobu mužského pohlaví? Máme tu jedno řešení, které potěší nejednoho chlapa....

Mini fotopast aneb spolehlivý strážce rekreačních chat

Svou chatu máte rádi, jezdíte na ní pravidelně během sezony užívat si víkendy nebo jiné dny pracovního klidu. Nejen v dnešní době je...

Lidská odpovědnost nezná hranice

Čím se člověk liší od zvířete? Žádný strach, nepíšeme pro vás novou encyklopedii, nýbrž cílíme pouze jediným směrem. Člověk je schopen citů, emocí, lásky...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -